کیک میوه‌ای رژیمی با سیب یا گلابی درست می‌شود. چون این دو میوه شیرینی طبیعی دارند، نیاز به استفادۀ زیاد از شکر نیست. به‌همین دلیل این کیک مناسب افرادی است که رژیم لاغری دارند یا دیابتی هستند.
مواد لازم:

تخم‌مرغ: ۳ عدد
شکر: ۳ قاشق غذاخوری
روغن مایع: ۳ قاشق غذاخوری
ماست کم‌چرب: ۲ قاشق غذاخوری
آرد سفید: یک پیمانه
وانیل: یک قاشق چای‌خوری
بیکینگ‌پودر: یک قاشق چای‌خوری
سیب یا گلابی به میزان لازم
خاکه‌قند و دارچین برای تزیین به میزان لازم

طرز تهیه:
فر را از قبل روشن کنید تا گرم شود. برای پخت انواع کیک، حتماً باید فر گرم باشد تا کیک بهتر پخته شود.
زرده و سفیدۀ تخم‌مرغ‌ها را از هم جدا کرده و در دو ظرف جداگانه بریزید.
زرده‌ها را با شکر، روغن مایع، وانیل و ماست مخلوط کرده و با همزن دستی یا برقی خوب هم بزنید تا یکنواخت شوند.چون کیک رژیمی است، از ماست کم‌چرب استفاده می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید از ماست پرچرب استفاده کنید. توجه داشته باشید که ماست نباید ترش باشد.
آرد و بیکینگ‌پودر را با هم مخلوط کرده و دو بار الک کنید. سپس آن‌ها را به مواد افزوده و خوب هم بزنید تا یکدست شود. مراقب باشید آرد گلوله‌ای نشود و مایه منسجم باشد.

همزن برقی را روی دور تند بگذارید و سفیده‌های تخم‌مرغ را حسابی بزنید تا خوب پف کنند. آن‌ها را به‌قدری بزنید که وقتی ظرف را برمی‌گردانید، سفیده‌ها بیرون نریزند.
سفیده و مایه را به‌تدریج و در چند مرحله با هم مخلوط کنید. سپس مواد را چند ثانیه در حدی که یکدست شوند، با همزن برقی می‌زنیم. مواد را زیاد هم نزنید، چون باعث می‌شود پف کیک بخوابد.
قالب کیک را چرب کنید و کمی آرد در آن بپاشید. مایه را در قالب ریخته و هر مقدار که دوست دارید، برش‌های نازک سیب یا گلابی بگذارید.
قالب را ۴۰ تا ۵۰ دقیقه در طبقۀ وسط فر بگذارید تا آماده شود و پف کند.خاکه‌قند و دارچین را با هم مخلوط کرده و برای تزیین روی کیک بریزید.