بد نیست بدانید در میان کشورهای مختلف دنیا، فرانسه بیشترین تعداد بازدیدکننده را دارد. ۸۹ میلیون نفر رقم کمی نیست و این تعداد نفر در سال ۲۰۱۷ از فرانسه بازدید کرده‌اند. این طور که معلوم است فرانسه توانسته گوی سبقت را از رقیبان اروپایی خود برباید.
بهتر است باهم این دلایل را بررسی کنیم.

پاریس

فکر کنید اگر شما هم در کشورتان شهری مثل پاریس داشتید پر بازدید نمی‌شدید؟ بعضی از معروف‌ ترین جاذبه‌ های گردشگری دنیا در پاریس پایتخت کشور فرانسه قرار گرفته‌اند. این شهر زیبا که لقب شهر نور را نیز دارد حال و هوای بسیار ویژه‌ ای دارد. تمام کسانی که برای بار اول به این شهر سفر می کنند آن را غیر قابل مقایسه با دیگر شهر های مشهور دنیا می دانند. بازدید از بنا های دیدنی‌ پاریس با آنهمه زرق و برق، هر گردشگری را سر ذوق می‌آورد. جهانگردانی هم که قبلاً تجربه‌ سفر به این شهر تماشایی را دارند، باز هم دنبال فرصتی می‌گردند تا دوباره سری به پاریس منحصر به فرد بزنند. در کل سفر به پاریس این پایتخت خیره کننده به هیچ عنوان شما را پشیمان نخواهد کرد.

اروپای کوچک

شاید بتوان گفت اینجا اروپای کوچک است اگر به فرانسه سفر کنید درواقع به ۸ کشور دسترسی مستقیم دارید. به خصوص انگلستان که  از طریق آبراه‌ ها و کانال‌ ها به راحتی به این کشور متصل می‌شود. به همین دلیل است که خود اروپایی‌ هایی که به فرانسه علاقه دارند نیز به راحتی بتوانند به این کشور سفر کرده و فقط با چند ساعت راه به آنجا برسند. همچنین اگر شما مسافر نقطه ای دیگر از اروپا هم باشید با پروازهای ارزان قیمتی که به فرانسه ویا از شهرها ی فرانسه به سمت شهرها ی دیگر انجام می‌شود کل این اروپای کوچک را بچرخید. و در آخر اینکه قطارهای تند رو فرانسه به صورت دائم هزاران نفر از مسافران، گردشگران و مردم محلی را در داخل این کشور و یا به بیرون از مرزهای آن جابه‌ جا می‌کنند.

خوشمزه گردی

مگر می شود فرانسه را بدون آن غذاهای فرانسوی خوشمزه به یاد آورد؟ اصلاً این کشور بهشت عاشقان غذا است و همیشه بوده و خواهد بود. غذاهای فرانسوی شهرتی جهانی دارند. درواقع هنر آشپزی این کشور به‌ طور قطع، قسمتی از میراث فرهنگی  آن محسوب می شود. حتی پختن یک نان ساده گرفته تا غذاهای رستوران‌هایی چند ستاره، همیشه ذائقه شما را ارضا می کند.  این یک ذوق و احترام خاص در رابطه با غذا است که در کشور فرانسه وجود دارد. این امر گردشگران و مسافران را حسابی به وجد می‌آورد. اهمیت این موضوع به این شکل قابل اثبات است که در سال ۲۰۱۰ آشپزی فرانسوی به فهرست میراث فرهنگی و معنوی یونسکو اضافه شد.

همه جای فرانسه را میبینید

«ت ژ و» یا قطارهای سریع‌ السیر ، در عرض چند ساعت نقاط مختلف این کشور را به یکدیگر متصل می‌کنند. مسافتی ۲ ساعته را از شهر پاریس می‌توانید با این خطوط راه آهن شهری بپیمایید تا خودتان را به مرکز شهر بوردو برسانید. در واقع  می‌توان گفت این قطارها به قدری سریع هستند و حمل و نقل را آسان کرده‌اند که مردم می‌توانند برای رفتن به محل کار خود، حتی این مسافت را هر روز طی کنند و محل کارشان به خانه و برعکس بروند. در فرانسه خط‌ های محلی قطار ها نیز نواحی مختلف را به شکل زیگزاک، به یکدیگر وصل می‌کنند. علاوه بر آن می‌توانید برای گشت و گذار در فرانسه از پرواز های داخلی نیز برای رفت و آمد آسان‌ تر کمک بگیرید و از قسمت‌ های مختلف این کشور دیدنی در مدت زمانی کوتاه لذت ببرید.

فرهنگی و هنری

فرانسه، زادگاه مفاخری همچون مونه، سزان (Cézanne) و مانند ماتیس (Matisse) به حساب می‌آید که هنرمندان بزرگی هستند. و جاذبه‌های گردشگری معروفی دارد از جمله موزه لوور، برج ایفل، گراند پله که خود دلایل محکمی برای سفر به این کشور هستند. نه تنها برای دیدن آثار فرهنگی و هنری کشور فرانسه می‌توانید از موزه های پاریس و شهرهای دیگر آن دیدن کنید بلکه می توانید تمدن تمام کشور ها را نیز یکجا در لوور پاریس ببینید. به علاوه اینکه خیابان‌ های این شهر ساختمان‌ های تماشایی و زیبایی را در خود جای داده اند که در نوع خود بی نظیر هستند. خوب است بدانید همانطور که عده ای برای بازدید از بنا های دیدنی و معروف فرانسه به آنجا سفر می کنند. عده‌ ای دیگر نیز برای فستیوال‌ های فرهنگی آن مانند روز باستیل و جشن ماردی گرا (Mardis Gras) به این کشور سفر می‌کنند.