یک شرکت ژاپنی نوعی پوست مصنوعی ابداع کرده که پس از اسپری روی پوست هرگونه لک، خال و کبودی را می‌پوشاند. طبق ادعای شرکت، این اسپری در حوزه پزشکی نیز کاربرد دارد.

 به نقل از آساهی شیمبون، یک تولید کننده محصولات بهداشتی در توکیو به نام Kao Corp فناوری ابداع کرده که پوستی مصنوعی روی صورت ایجاد می کند.

 

این پوست مصنوعی برای پوشاندن خال و لک های پوستی به کار می رود.

فناوری مذکورFine Fiber نام دارد و شامل یک دماغه مخصوص است که فیبرهایی بسیار نازک را روی پوست اسپری می کند و غشایی روی آن به وجود می آورد. این شرکت ژاپنی محصول جدید خود( شامل یک لوسیون زیبایی و دستگاه اسپری) را تحت برندBiomimesis Veil در دسامبر به بازار عرضه می کند.

پوست مصنوعی که اسپری می‌شود

مویرگهای موجود در غشاء به سرعت لوسیون زیبایی را جذب کرده و ظاهری متعادل را حفظ می کنند. لایه ای بسیار نازک از غشا روی پوست به وجود می آید که ساعت ها دوام می آورد و رطوبت آن را حفظ می کند.

قیمت این لوسیون زیبایی۱۲ هزار ین و دستگاه اسپری آن ۵۰ هزار ین است. یک ظرف از محلول حاوی فیبر نیز در دستگاه اسپری قرار دارد که با قیمت ۸ هزار ین عرضه می شود.

این شرکت ژاپنی معتقد است فناوری پوست مصنوعی کاربردهای گسترده تری نیز دارد و می توان از آن در محصولات آرایشی یا مصارف پزشکی نیز استفاده کرد.

پوست مصنوعی مذکور روی هرگونه کبودی یا زخم را می پوشاند و البته به درمان زخم نیز کمک می کند.

به گفته شرکت تولید کننده ضخامت لایه فیلم ایجاد شده یک هزارم میلیمتر است.