نحوه دعواکردن زوج های موفق

 

زوج های موفق باید نیازهای خود را بشناسند و در مورد آن ها صحبت کنند. لحظه ای که یکی از زوج ها فکر می کند طرف مقابل باید نیازاو را بشناسد، احتمالاً خود را برای تجربه شکست و ناامیدی آماده می کند. به این نکته توجه کنید که هیچ کس نمی تواند ذهن شما را بخواند.

 

زوج های موفق گوش می کنند

 

یکی از مهم ترین موانع حل مشکلات این است که زوج ها دوست ندارند به حرف های یکدیگر گوش کنند ، اما باید بدانید همان قدر که دوست دارید نیازهای خود را بازگو کنید و گوش شنوایی برای این کار داشته باشید ، باید حرف های طرف مقابلتان را نیز بشنوید ، بسیاری از زوجین حرف های طرف مقابل خود را را می شنوند، بدون آنکه درک درستی از آن داشته باشند.

اگر شما هم دچار مشکل هستید، حرف های طرف مقابل را تکرار کنیدو به طور مؤثر به حرف های او گوش دهید. برای مثال به همسر خود بگویید:آنچه از تو شنیدم این است که وقتی فلان کار را انجام می دهم، تو احساس خوبی نداری؟

 

همدیگر را در آغوش می گیرند

 

یک عمل ساده مانند در آغوش گرفتن میلیون هزاران حس را منتقل می کند، زوج های خوشبخت بدون هیچ محدودیتی همسرشان را در آغوش می گیرند. اگر همسرتان لحظات دشواری را مانند یک روز سخت کاری یا بیماری را می گذراند ، در آغوش شما همه چیز تغییر کند.

 

 

تقسیم کارهای خانه 

 

زن و شوهر باید شبیه دو دوست باشند. یعنی به رابطه‌شان برچسب زن و شوهری نزنند. اگر همدیگر را مثل دو دوست بدانند، دیگر خبری از کلیشه‌های جنسیتی نیست. به این صورت که کارهای خانه را به زنانه و مردانه تقسیم نمی‌کنند. هر دو درکنار هم هستند و هرکاری از دست‌شان برآید را انجام می‌دهند. در مورد کارهای خانه هم باهم همکاری می‌کنند. مثلا در روزهای جمعه می‌توانید در کنار هم غذا درست کنید، باهم ظرف بشورید و کارهای نظافتی خانه را بایکدیگر و در کنار هم انجام دهید. نه اینکه بار انجام این مسائل بر دوش یک نفر باشد‎.‎

 

زوج های موفق احساسات خود را بدون منفی نگری درک می کنند

 

زوج هایی که زندگی مشترکشان دوام بیشتری دارد، به شدت انطباق پذیر هستند. برای دوام بیشتر زندگی مشترک و ادامه رابطه ، زوج ها باید خود را با طرف مقابل سازگار کنند و تغییر کنند.

هیچ گاه زندگی سیاه وسفید نیست و همیشه اینطور نیست که در زندگی مشترک حق با یک نفرباشد و نفردیگراشتباه کند. در زندگی مشترک رنگ خاکستری هم وجود دارد و زوج های موفق به دنبال خاکستری می گردند تا هر دو به راحتی با یکدیگر سازگار شوند.

 

 

لذت بردن زوج های موفق از گذراندن زمان با یکدیگر

 

همه افراد مشغله های روزمره ی خود مانند کار، خانواده و دوستان را دارند اما با اهمیت دادن به زمانی که با همسر خود می گذرانند، می توانند باعث تداوم زندگی مشترک و لذت بخش شدن آن شوند.

 

 

‎باهم ورزش می‌کنند

 

ثبت نام در باشگاه را ندارید، پیاده‌روی و قدم زدن با همسرتان می‌تواند بهترین گزینه باشد. وقتی با شریک زندگی‌تان پیاده‌روی می‌کنید در واقع با یک تیر به دو نشان زده‌اید. هم ورزش می‌کنید و هم پیاده‌روی بهترین گزینه برای هم‌صحبتی و گپ زدن است‎.‎

 

 

احترام به خانواده یکدیگر از ویژگی های زوجین موفق

 

احترام متقابل نسبت به طرفین و خانواده های یکدیگر و همچنین کنار گذاشتن حس منیت و تقویت حس مشترک بودن در زندگی از دیگر خصوصیات زوج های موفق است.

 

 

استفاده از کلمات جادویی یکی دیگر ازویژگی های زوج های موفق

 

«دوستت دارم»، «ممنونم» و «عذر می خواهم»؛ این ها کلمات جادویی هستند که در یک رابطه سالم زیاد شنیده می شوند.

 

با هم تصمیم می گیرند

 

در زندگی مشترک همه تصمیم ها را یک طرفه نگیرید ، از دیدن فیلم گرفته تا داشتن بچه ، در زندگی مشترک لازم است زوجین با یکدیگر تصمیم بگیرند و به حرف های یکدیگر گوش کنند .به طور مثال اگر یک بار برای فیلم مورد علاقه یکی به سینما رفتید دفعه بعد نوبت دیگری است که فیلم خودش را انتخاب کند!