هیوندای ورنا ۲۰۲۰ رونمایی شد. هیوندای از مدل فیس لیفت verna برای عرضه به بازار هند رونمایی کرد. در ادامه مشخصات و امکانات این خودرو را بررسی می‌کنیم.

هیوندای به صورت رسمی از خودرو ورنا ۲۰۲۰ پرده برداشت. این خودرو به هیوندای سولاریس ۲۰۲۰ که برای بازار روسیه در نظر گرفته شده بود، شباهت زیادی دارد و از روز ۲۶ مارس مشتریان می‌توانند این سدان جدید هیوندای را به صورت آنلاین یا در نمایندگی‌ها پیش‌خرید کنند.

مشخصات هیوندای ورنا ۲۰۲۰

هیوندای ورنا ۲۰۲۰ از طراحی اسپرت‌تری بهره می‌برد و طراحان با ایجاد تغییراتی آن را نسبت به قبل جذاب‌تر کرده‌اند. عمده تغییرات به بخش جلوی این خودرو مربوط می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به چراغ‌های جلوی LED برجسته‌تر، دی لایت‌های C شکل، قاب چراغ‌های مه شکن مثلثی، سپری تهاجمی‌تر با رکاب زیرین مصنوعی و جلوپنجره مدرن اشاره کرد.

در نمای جانبی محصول جدید هیوندای رینگ‌های آلیاژی ۱۶ اینچی دو رنگ به چشم می‌خورند. در نمای پشت نیز شاهد چراغ‌های عقب LED بهبود پیدا کرده، در صندوق عقب باز‌طراحی شده بدون تزئین کرومی، شب‌رنگ‌های نوین و هایلایت‌های کرومی اشاره کرد. از کابین این خودرو جزئیاتی در دست نیست، اما برای کنسول میانی نیز طراحان اصلاحات محدودی را در نظر گرفتند. البته هیوندای اعلام کرد مدل جدید ورنا به ۴۵ قابلیت ارتباطی جدید مثل کنترل دمای از راه دور، قفل از راه دور در‌ها و استارت استاپ از راه دور موتور مجهز خواهد شد. علاوه بر این، ورنا ۲۰۲۰ از سیستم سرگرمی اطلاعاتی با نمایشگر لمسی بزرگ‌تر ۸ اینچی بهره خواهد برد.

هیوندای ورنا ۲۰۲۰ با سه موتور به بازار عرضه می‌شود؛ اولین پیشرانه یک موتور ۱.۵ لیتری بنزینی تنفس طبیعی است که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۱۵ اسب بخار و گشتاور ۱۴۴ نیوتن‌متر را تولید کند. قدرت تولید شده از موتور توسط گیربکس شش سرعته CVT به چرخ‌ها منتقل می‌شود. پیشرانه دوم یک موتور ۱.۴ توربوشارژ بنزینی با قدرت ۱۴۰ اسب بخار و گشتاور ۲۴۲ نیوتن‌متر است که برای انتقال نیرو از گیربکس ۷ سرعت DCT کمک می‌گیرد. در نهایت پیشرانه سوم یک موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژ دیزلی با قدرت ۱۱۵ اسب بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتن‌متر است که از یک گیربکس دستی و اتوماتیک ۶ سرعته برای انتقال نیرو بهره می‌برد