همه ما فهرستی از مکان‌هایی که آرزو داریم روزی به آنها سفر کنیم تهیه کرده‌ایم، مکان‌هایی که هرچند هیچ وقت نشود به آن‌ها سفر کرد، اما دانستن درباره آن‌ها خالی از لطف نیست.

مجله دستانی را با معرفی زیباترین مناطق دنیا دنبال کنید.

دریاچه نمک اویونی، بولیوی

در کشور بولیوی منطقه‌ای وجود دارد که در روزهای خاصی از سال به پدیده‌ای شگفت انگیز تبدیل می‌شود.

در این دریاچه، مرز بین آسمان و زمین از بین می‌رود و منظره‌ای باورنکردنی شکل می‌گیرد.

این منطقه‌ وسیع با بارش اندکی باران به بزرگترین آینه‌ طبیعی جهان تبدیل می‌شود و چشم هر بیننده‌ای را محصور می‌کند.

دره آنتلوپ، آریزونا

دره آنتلوپ با فرسایش ماسه سنگ‌های منطقه ناواهو و عمدتا به دلیل سیلاب‌های ناگهانی که در این منطقه رخ می‌دهد شکل گرفته‌ است.

سعی کنید قبل از طلوع آفتاب در این دره باشید تا هم از شلوغی و ازدحام گردشگران دور بمانید و هم صحنه جادویی داخل دره را در زمان طلوع خورشید تماشا کنید.

صخره های موهر، ایرلند

صخره‌های موهر که چشم‌انداز نفس‎گیری به جزایر آرن و خلیج گالوی دارد، یکی از زیباترین مناطق دنیا و از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایرلند است.

یک قدم اشتباه در لبه این پرتگاه می‌تواند منجر به سقوط از ارتفاع ۲۱۳ متری به درون اقیانوس اطلس شود.

امن‌ترین راه برای تماشای زیبایی‌های این پرتگاه از طریق مسیر رسمی یا یکی از سه سکویی است که برای تماشای گردشگران در نظر گرفته شده است.

دریاچه های پارک ملی پلیتویک، کرواسی

زیبایی پارک ملی پلیتویک مربوط به ۱۶ دریاچه‌اش است؛

دریاچه‌هایی که با مجموعه‌ای از آبشارها به هم متصل و با جنگلی متراکم، سرسبز و پر از حیوانات وحشی مانند گوزن، خرس، گرگ، گراز و گونه‌های نادری از پرندگان احاطه شده‌اند.

این منطقه طبیعی حدود ۳۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد، در حالی که دریاچه‌ها در فاصله‌ای ۸ کیلومتری به هم پیوسته‌اند.

پاموک کال، ترکیه

سنگ‌های سفید و درخشان و استخرهای گرم و مطلوب پاموک کاله که مانند آبشاری قدرتمند از لبه یک دره شیب دار در جنوب غربی ترکیه به زیبایی به پایین در حرکتند، اینجا را به پایتخت زمین شناسی ترکیه تبدیل کرده ‌است.

این مکان، ترکیب منحصر به فردی از شگفتی‌های طبیعی و ‌ساخت دست بشر است و جای تعجب نیست که در سال بیش از دو میلیون بازدید کننده داشته باشد.