رقابت های لیگ برتر بیستم فوتبال طبق برنامه قرار بود از روز ۱۰ آبان ماه شروع شود اما با توجه به گستردگی شیوع کرونا در کشور فدراسیون پزشکی ورزشی رای به تعویق یک هفته ای بازی ها داد تا طبق برنامه جدید رقابت ها از ۱۶ آبان ماه شروع شود.

در شرایطی که سازمان لیگ برنامه جدید بازی ها را به باشگاه ابلاغ کرده و رسانه ها نیز در جریان آن قرار گرفتند اما حالا بار دیگر بحث تعویق دوباره بازی ها داغ شده است.

میزان مبتلایان به کرونا و فوت شده های ناشی از این بیماری امروز به اوج خود رسیده و رکورد همه روزهای گذشته را شکسته است. همین موضوع سبب شده تا ستاد مبارزه با کرونا در ورزش تمهیدات جدیدی را در نظر بگیرد.

از آنجایی که در اطلاعیه های مختلف اعلام شده هرگونه فعالیت ورزشی در این ایام ممنوع است و فقط رقابت های لیگ فوتبال برگزار می شود، حالا نگرانی ها نزد این جامعه بار دیگر اوج گرفته است. در چنین شرایطی اگرچه ستاد مبارزه با کرونا در ورزش و فدراسیون پزشکی ورزشی هنوز ابلاغ رسمی و جدیدی درباره تعویق مسابقات ارائه نداده اما به نظر می رسد این اتفاق بار دیگر رخ بدهد.

در این خصوص فشارهای زیادی از سوی پزشکان حاذق عضو ستاد مبارزه با کرونا در ورزش به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال وارد شده تا بازی ها را بازهم به تعویق بیندازند. بی تردید تعویق رقابت های لیگ برتر مساله ای نیست که اعضای تیم های لیگ برتری از آن استقبال کنند. با توجه به اینکه تمرینات تیم ها از مدت ها قبل شروع شده و دوران آماده سازی آن ها با تعویق رقابت ها بازهم طولانی تر می شود، کادرفنی و بازیکنان تیم ها طبیعی است که راضی به تعویق بازی ها نباشند.

از سوی دیگر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نیز باید از ستاد مبارزه با کرونا پیروی کنند. شیوع این ویروس طی روزهای گذشته اوج گیری بسیاری داشته و محدودیت های جدیدی برای ۲۵ مرکز استان در نظر گرفته شده است. بسیاری از کارشناسان و پزشکان اعتقاد دارند برگزاری دیدارهای فوتبال مساله ای نیست که در این شرایط دغدغه باشد و تعویق رقابت ها بهترین راهکار است.