شکی نیست که به دنیا آمدن در یک خاندان سلطنتی امتیازات خاص خودش را دارد. با این حال، چنین عنوانی مسئولیت سنگینی برای فرد ایجاد می‌کند و فارغ از سن و سال باید از قوانین سختگیرانه‌ای پیروی کرد. درست است که بچه‌های خاندان‌های سلطنتی در هر صورت کودک هستند، اما با در نظر گرفتن بعضی دستورالعمل‌هایی که مجبور به پیروی از آن‌ها هستند می‌توان متوجه شد که کودکی آن‌ها از آنچه مردم عادی در همین دوره از زندگی خود تجربه می‌کنند، فرسنگ‌ها دور است.

در ادامه از قوانینی خواهیم گفت که کودکان خاندان‌های سلطنتی دنیا ملزم به رعایت آن‌ها هستند.

۱- اجازه‌ی خوردن مواد غذایی فرآوری شده را ندارند

ایجاد عادت‌های غذایی سالم از کودکی اهمیت زیادی دارد و کودکان خاندان‌های سلطنتی از قرار معلوم این قانون را مو به مو رعایت می‌کنند. به گفته‌ی دارن مک گریدی، آشپز سابق خاندان سلطنتی انگلیس با توجه به ممنوعیت استفاده از غذا‌های کودک کارخانه ای، بعضی از اولین غذا‌های پرنس ویلیام و پرنس هری متشکل از پوره‌ی سیب و گلابی بود. با توجه به اینکه محصولات غذایی باکیفیت زیادی در املاک آن‌ها به عمل می‌آید و بهترین آشپز‌ها هم در اختیار آن‌ها هستند، پیروی از این قانون کار چندان سختی نیست.

قوانین کودکان خاندان‌های سلطنتی دنیا

قوانین کودکان خاندان‌های سلطنتی جهان

۲- اجازه‌ی گفتن بعضی کلمات رایج را ندارند

قوانین سلطنتی نه تنها آنچه که وارد دهان می‌شود، بلکه آنچه که از آن خارج می‌شود را هم شامل می‌شود. به زبان آوردن بعضی کلمات رایج مانند «چای»، «بابا» و «عطر» برای اعضای خاندان سلطنتی انگلیس ممنوع است.

۳- پسران کوچک باید شلوارک بپوشند

برای هر جزئیاتی در ظاهر اعضای خاندان سلطنتی به دقت برنامه ریزی و فکر شده است و کودکان این خاندان‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. شاید متوجه شده باشید که پرنس جورج تقریباً همیشه شلوارک می‌پوشد و این نه اتفاقی است نه یک ترجیح شخصی. بر اساس یک اصل پوششی در خاندان سلطنتی انگلیس که قدمت آن به قرن‌ها پیش بازمی گردد، پسران کوچک این خاندان و اشراف تا سن ۸ سالگی نباید شلوار به تن کنند.

قوانین کودکان خاندان‌های سلطنتی دنیا

قوانین کودکان خاندان‌های سلطنتی جهان

۴- دختر‌ها باید پیراهن بپوشند

پوشش پرنسس شارلوت هم مانند برادرش کاملاً حساب شده است و هیچ چیز بر حسب تصادف یا هوس او نیست. او هر زمان که در ملأعام حضور پیدا می‌کند پیراهن‌های دخترانه و گلداری به تن دارد که در راستای سنتی قدیمی است که پرنسس‌های کوچک خاندان سلطنتی انگلیس را از پوشیدن شلوار منع کرده است.

قوانین کودکان خاندان‌های سلطنتی جهان

قوانین کودکان خاندان‌های سلطنتی جهان

۵- اجازه ندارند مونوپلی بازی کنند

بازی مونوپولی در مواقعی که خانواده دور هم جمع شده اند و باهم وقت می‌گذرانند ممنوع است. شاید بچه‌ها مثل پدر و مادرشان به جای آن اسکربل (نوعی بازی کلمه سازی) بازی می‌کنند. از قرار معلوم ملکه انگلیس بعد از اینکه متوجه شد این بازی بچه‌ها را باهم درگیر و آن‌ها را بیش از حد رقابت جو می‌کند، شخصاً آن را قدغن کرد.

قوانین کودکان خاندان‌های سلطنتی دنیا

۶- بچه‌ها ناهار کریسمس را سر میز جداگانه می‌خورند

دورهمی‌های سال نو فرصتی برای جمع شدن دوباره‌ی خانواده‌ها به دور یک میز هستند، اما خاندان سلطنتی انگلیس رسم دیگری در این مورد دارد. بچه‌ها نه تنها غذایشان را سر میز جداگانه‌ای می‌خورند، بلکه در اتاق دیگری هم دور هم جمع می‌شوند.

۷- دختر‌ها نمی‌توانند تاج به سر بگذارند

وقتی صحبت از پرنسس‌ها می‌شود معمولاً یکی از اولین چیز‌هایی که به ذهن می‌آید یک تاج براق است که از چند فرسنگ دورتر می‌درخشد. اما حقیقت امر از چیزی که در فیلم‌ها و داستان‌های پریان دیده ایم بسیار دور است. در حقیقت، طبق قانون، دختران خاندان سلطنتی انگلیس تا قبل از ازدواج نمی‌توانند از تاج استفاده کنند و پرنسس‌ها معمولاً اولین بار در روز عروسی شان تاج بر سر می‌گذارند.

۸- بچه‌ها هم باید به ملکه تعظیم کنند

خم کردن زانو‌ها و ادای احترام به ملکه انگلیس اجباری است و نتیجه هایش هم از این قاعده مستثنی نیستند. از کودکان خاندان سلطنتی انتظار می‌رود از سن ۵ سالگی به مادر جد خود تعظیم کنند. این تعظیم باید دو بار انجام شود، یک بار هنگام مواجهه با ملکه و یک بار هم قبل از رفتن از پیش او.

۹- باید همه‌ی هدایا را بپذیرند، اما نمی‌توانند آن‌ها را نگه دارند

شاید فکر کنید که کودکان سلطنتی دائماً هدیه باران می‌شوند و ۷۷۴ هدیه‌ای که پرنس جورج در سال ۲۰۱۴ دریافت کرد ثابت می‌کند که این تصور بسیار درست است. اما قبول هدیه یک چیز است و نگه داشتنش یک چیز دیگر. در حقیقت، کودکان خاندان سلطنتی انگلیس باید هدایا را از طرف ملکه بپذیرند، یعنی معمولاً نمی‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

قوانین کودکان خاندان‌های سلطنتی جهان

۱۰- در هر آب و هوایی باید بیشتر در هوای آزاد بازی کنند

از قرار معلوم اعضای خاندان سلطنتی انگلیس اعتقاد زیادی به بازی در هوای آزاد دارند. کودکان خاندان سلطنتی تا به این سن با اهمیت تحرک داشتن و ارتباط با طبیعت آشنا شده اند؛ بنابراین هوا چه بارانی باشد و چه آفتابی، بخش زیادی از روز را باید در هوای آزاد بگذرانند و هیچ عذری هم پذیرفته نیست.