فواید گریه کردن

 

گریه کردن نه تنها از نظر روحی به تخلیه هیجانات روانی انسان کمک می کند بلکه برای سلامت عمومی بدن نیز مفید است.
نباید از روی غرور یا خودداری مانع از سرازیر شدن اشک‌ها شد. گریه فواید بسیاری دارد که به مهترین آنها اشاره می‌کنیم.

 

 

گریه یعنی استرس کمتر

اگر مانع از جاری شدن اشکهای‌تان شوید و اجازه ندهید احساسات‌تان تخلیه شود احتمال اینکه استرس‌تان لحظه به لحظه بیشتر شود زیاد است.می‌دانید که استرس چه بلایی مهلکی است و چه آفتی برای قلب و پوست و تمرکز است.

 

 

گریه به دید بهترتان کمک می‌کند

گریه کردن باعث دید بهتر می‌شود. اشکها کره‌ی چشم و مژه‌ها را مرطوب می‌کند و از خشک شدن غشای مخاطی چشم‌ها پیشگیری خواهد کرد.

 

 

گریه راهی برای مقابله با باکتری‌ها

اشک چشم برای مقابله با باکتری‌ها و میکروب‌ها مفید است. اشک حاوی آنزیمی طبیعی به نام «لیزوزیم» است که دیواره‌ی سلولی باکتری‌ها را تخریب کرده و از تکثیر آنها پیشگیری می‌کند. این آنزیم علاوه بر اشک در بزاق و شیر مادر و همچنین در سفیده ی تخم مرغ موجود است.

 

 

گریه به تخلیه احساسات کمک می‌کند

دقت کرده‌اید که قبل از گریستن از درون‌ احساس سنگینی و خفگی می‌کنید؟ این احساس سنگینی دقیقا همان حسی است که باید از وجودتان بیرون بریزد. اشک ریختن روشی فوق العاده برای راحت شدن از این سنگینی آزاردهنده است.

 

گریه راهی برای مقابله با افسردگی

اگر گریه نکنید و اجازه ندهید دردها، غمها و غصه‌هایتان بیرون بریزد احتمال اینکه در دام افسردگی بیافتید زیاد است.احساسات منفی‌تان را به بند نکشید و اجازه دهید به همراه اشکهای‌تان بیرون بریزند.

 

 

گریه به داشتن احساس بهتر کمک می‌کند

به گزارش سایت «لایف استایل»،برخی افراد می گویند دوست ندارید گریه کنید، بخصوص در حضور دیگران، عیبی ندارد در خفا گریه کنید اما مطمئن باشید بعد از جاری شدن اشک‌ها و تخلیه احساساتتان احساس بهتری خواهید داشت و به اصطلاح سبک می شوید.