عجیب ترین قوانین کره شمالی

 

کشور کره شمالی قوانین عجیب غریب بسیاری دارد  که در ادامه لیستی از آن ها را مشاهده می کنید.

 

قانون سه نسل مجازات کره شمالی:

یکی از عجیب ترین قوانین کشور کره شمالی قانون سه نسل مجازات نام دارد، بر اساس این قانون اگر شخصی به عنوان مجرم و خائن شناخته شود تمامی اعضای خانواده وی شامل والدین، فرزندان و نوادگان نیز مجرم و خائن شناخته می شوند!

 

– الزام دریافت مجوز برای زندگی در پایتخت:

شهروندان کشور کره شمالی در رابطه با انتخاب محل زندگی خود در داخل کشورشان نیز محدودیت هایی دارند، پایتخت این کشور پیونگ یانگ نام دارد و بیش از ۲٫۵ میلیون نفر در آن زندگی می کنند، هر یک از شهروندان این کشور برای زندگی در پیونگ یانگ باید نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند، دولت این کشور بر اساس تحصیلات، مهارت ها و همچنین وضعیت مالی شما برای صدور یا عدم صدور مجوز تصمیم گیری می کنند.
نکته جالبی که در رابطه با تصمیم گیری برای صدور مجوز زندگی در پایتخت کره شمالی وجود دارد این است که تنها رهبر کره شمالی حق تصمیم گیری دارد و صدور مجوز با رأی وی امکان پذیر است!!

 

هر کسی نمی تواند رانندگی کند

دریافت گواهی نامه رانندگی یکی از معمول ترین اتفاق هایی است که در تمامی کشور های جهان رخ می دهد، اما در کره شمالی تنها افرادی خاص می توانند رانندگی کنند، این افراد معمولاً مسئولان دولتی هستند.

 

– تماس با خارج از کشور جرم است

عجیب است، اما شهروندان کره شمالی اجازه برقراری ارتباط با سایر مردم جهان را ندارند، علاوه بر این شاید برایتان جالب باشد که بدانید مردم این کشور به هیچ عنوان حق استفاده از گوشی های تلفن همراه را ندارند و احتمالاً نمی دانند که این وسیله ها وجود دارند.
تنها امکانات مخابراتی که در اختیار مردم این کشور قرار دارد، خط تلفن ثابتی است که به شدت کنترل می شود، بد نیست بداندی یکی از شهروندان کره شمالی در سال ۲۰۰۷ به جرم برقراری تماس با خارج از کشور اعدام شد.

 

– استفاد از اینترنت جرم است

شاید باورتان نشود اما در دنیایی که اینترنت و فناوری حرف اول را می زند، مردم کشور کره شمالی اجازه استفاده از اینترنت را ندارد، البته بهتر است بگوییم اغلب این مردم اجازه ندارد و برخی از افراد به صورت خیلی محدود می توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند، لازم به ذکر است که در این کشور تنها ۲۸ سایت قابل دسترسی است، بد نیست بدانید تمامی این سایت ها، داخلی بوده و در زمینه های اخبار مربوط به رهبر کره شمالی، سایت های آشپزی و غیره می باشد!

 

– استفاده از هر گونه کتاب مقدسی ممنوع می باشد

مردم کره شمالی دین مخصوص به خود را دارند و استفاده از کتاب های مذهبی و مقدس سایر ادیان در این کشور جرم محسوب می شود و مجازات آن اعدام است، دولت کره شمالی کتاب های مقدس را نمادی از غرب و غربزندگی می دانند به همین سبب نیز استفاده از آن را جرم می دانند.

 

– بی احترامی به رهبر کره شمالی مساوی است با اعدام

بی احترامی به رهبر کره شمالی غیر قانونی است، شاید با خود تصور کنید که در اغلب کشور های دنیا نیز همین قانون وجود دارد، اما باید به شما بگوییم که معنای احترام در کره شمالی کمی متفاوت است، به طور مثال اگر شهروندی به هنگام دیدار با رهبر کره شمالی گریه نکند، به منزله بی احترامی است و وی دستگیر خواهد شد، از دیگر مواردی که در این رابطه باید بدانید این است که اگر در خانه هایتان عکس رهبر کره شمالی وجود نداشته باشد شما به عنوان مجرم شناخته خواهید شد، چندی پیش زنی به علت نجات کودکانش از آنشسوزی اعدام شد، چرا که طبق قوانین این کشور پیش از نجات هر کسی باید عکس رهبر نجات داده شود!