کمپانی «مترو گلدن مایر» (MGM) سرمایه‌گذار قسمت جدید فیلم‌ «جیمز باند» با زیان ۳۰ تا ۵۰ میلیون دلاری به سبب تعویق اکران بیست و پنجمین قسمت از این مجموعه رو به رو خواهد شد.

تهیه‌کنندگان فیلم های «جیمز باند» هفته پیش اعلام کردند با بررسی دقیق و با ارزیابی بازارهای جهانی، اکران بیست و پنجمین قسمت از این سری فیلم را تا ماه نوامبر به تعویق خواهند انداخت.

اتفاقی که پیش بینی‌ می‌شود بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون دلار ضرر به کمپانی «MGM» به همراه داشته باشد که سرمایه‌گذاری کامل این فیلم را بر عهده داشته است.

گزینه اکران فیلم «جیمز باند: زمانی برای مردن نیست» در شرایط کنونی که بسیاری از سینماها در سراسر جهان از جمله در کشورهای چین، ایتالیا و ژاپن تعطیل است، می‌توانست ضرر بسیار بزرگ‌تری به سازندگان قسمت جدید مجموعه «جیمز باند» بزند و گفته می‌شود حداقل ۳۰ درصد از فروش نهایی این فیلم کاهش می‌یافت. با پیش‌بینی فروش یک میلیارد دلاری، «جیمز باند: زمانی برای مردن نیست» در صورت اکران در تاریخ اصلی ۳۰۰ میلیون دلار ضرر می‌کرد.

این فیلم قرار بود از تاریخ ۲ آوریل در سینماهای بریتانیا و از ۹ آوریل در آمریکا اکران جهانی خود را آغاز کند اما با تصمیم سازندگان و به سبب شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف، با تعویق برنامه اکران خود از تاریخ ۲۵ آوریل، اکران خواهد شد.

سری فیلم‌های «جیمز باند» با فروش جهانی بیش از پنج میلیارد دلار در جایگاه دوم پرفروش‌ترین سری فیلم‌های ادامه‌دار بعد از مجموعه «هری پاتر» قرار دارد.