سلبریتی‌هایی با ضریب هوشی بالا

 

احتمالا دیگر همه ما کم و بیش درباره ضریب هوشی و آی‌کیو و تاثیر آن در زندگی روزانه اطلاعاتی داریم.  زندگی و میزان ثروت برخی از باهوش‌ترین انسان‌های هم‌عصر ما، با معرفی سلبریتی‌هایی با آی‌کیوی بالا باعث تعجبمان خواهد گشت. باهم نگاهی کوتاه و فهرست‌وار به زندگی این آدم‌ها می‌اندازیم.

 

 

شکیرا

 

    آی‌کیوی گزارش شده: ۱۴۰

    حرفه: خواننده

    ثروت: ۲۴۲ میلیون دلار

 

 

بسیاری از ما شکیرا را به خاطر آهنگ‌های زیبای لاتین و مهارت رقصش می‌شناسیم، اما بدون تحصیلات آکادمیک شاید شکیرا به چنین جایگاهی نمی‌رسید. این ستاره موسیقی به هفت زبان زنده دنیا صحبت می‌کند و علاقه‌اش به آموزش و یادگیری بهانه‌ای شده است تا در کشور زادگاهش کلمبیا مدرسه بسازد.

 

 

 

مت دیمون

 

    آی‌کیوی گزارش شده: ۱۶۰

    حرفه: بازیگر

    ثروت: ۱۳۷ میلیون دلار

 

 

مت دیمون امروز یکی از مشهورترین بازیگران مرد هالیوود است، اما جالب است بدانید او با فیلم‌نامه نویسی مشهور شد. خیلی پیش از بازیگر شدن، مت سر کلاس دانشگاه هاروارد فیلم‌نامه فیلم تحسین شده Good Will Hunting را نوشت و بازی در نقش ویل او را به بازیگری مشهور و آینده‌دار بدل کرد. دیمون البته به خاطر بازیگری قید دانشگاه را زد؛ هرچند که دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۱۳ مدرکی افتخاری در هنر به او اعطا کرد.

 

 

 

 

شارون استون 

 

    آی‌کیوی گزارش شده: ۱۵۴

    حرفه: بازیگر

    ثروت: ۶۰ میلیون دلار

 

 

شارون استون ۶۲ ساله را بسیاری از ما به عنوان یکی از زیباترین بازیگران زن تاریخ سینما می‌شناسیم، اما حتما برایتان جالب خواهد بود که او از باهوش‌ترین میلیونر‌های دنیا نیز هست. استون پیش از ورود به دنیای بازیگری، در ۱۵ سالگی مشغول گرفتن مدرک دانشگاهیش بود و ضریب هوشی بالا و البته پشتکارش باعث کسب  بورسیه‌ای در دانشگاه ادینبورو در پنسیلوانیا شد. بررسی عملکرد شارون در آن سال‌ها ثابت می‌کند اگر راهش در ۱۹۸۰ به سینما نمی‌رسید، شاید امروز یکی از دانشمندان مطرح زمان ما بود.

 

 

ناتالی پورتمن

 

    آی‌کیوی گزارش شده: ۱۴۰

    حرفه: بازیگر

    ثروت: ۴۸ میلیون دلار

 

 

البته این بازیگر برنده اسکار که از کودکی وارد حرفه نمایش شد امروز یکی از مهمترین بازیگران هالیوود شناخته می‌شود، اما اگر در همین لحظه دیگر هیچ پیشنهادی به او نشود، او می‌تواند در هر زمینه‌ای که بخواهد فعالیت کند. این بازیگر ۳۸ ساله فارغ‌التحصیل دانشگاه هاروارد است و توانایی صحبت کردن به ۵ زبان زنده دنیا را دارد.

 

 

 

استیو مارتین

 

    آی‌کیوی گزارش شده: ۱۴۲

    حرفه: بازیگر

    ثروت: ۱۰۵ میلیون دلار

 

 

حتما حضور نام این بازیگر در این لیست باعث تعجبتان شده است. اما باید باور کنید استیو مارتین که او را با بازی در نقش آدم‌هایی دست‌و‌پا‌چلفتی به یاد می‌آوریم، فردی به شدت باهوش است. استیو از ضریب هوشی بالایش در زمینه استندآپ‌کمدی و اجرا بهره گرفت و توانست به موفقیت حرفه‌ای قابل توجهی دست یابد.

 

اشتون کوچر

 

    آی‌کیوی گزارش شده: ۱۶۰

    حرفه: بازیگر

    ثروت: ۱۶۱ میلیون دلار

 

 

شروع بازیگری اشتون، بازی در نقش یک آدم ساده‌لوح در شویی تلویزیونی بود، اما شخصیت واقعی این بازیگر اصلا شباهتی به آن نقش ندارد. هرچند این ضریب هوشی بالا باعث نشد او دانشگاه را به خاطر بازیگری رها نکند، اما امروز کوچر آی‌کیوی بالا و البته ثروتش را برای کار‌های بشردوستانه استفاده می‌کند و این بازیگر در پروژه‌هایی مانند بنیاد دی‌ان‌ای و ثورن سرمایه‌گذاری کرده است.

 

 

 

کوئنتین تارانتینو

 

    آی‌کیوی گزارش شده: ۱۶۰

    حرفه: کارگردان

    ثروت: ۹۷ میلیون دلار

 

 

چه عاشق فیلم‌هایش باشید و چه از آن‌ها متنفر باشید، حتما قبول دارید تارانتینو یکی از تاثیرگذارترین کارگردانان تاریخ سینما است. تارانتینو البته باوجود ضریب هوشی بالایش هرگز به موفقیتی در تحصیلات دست نیافت و از ۱۵ سالگی قید درس و مدرسه را زد. البته کوئنتین بعد‌ها با ساخت برخی از ماندگارترین فیلم‌های هالیوود ثابت کرد تحصیل به درد همه نمی‌خورد.

 

 

لیسا کودرو

 

    آی‌کیوی گزارش شده: ۱۵۲

    حرفه: بازیگر

    ثروت: ۷۲ میلیون دلار

 

 

علی‌رغم اینکه فیبی در سریال محبوب فِرِندز، خنگ نبود، اما حتما قبول دارید شخصیتی باهوش هم محسوب نمی‌شد. لیسا کودرو، اما در دنیای واقعی تفاوت زیادی با فیبی بوفِی دارد. او دانشگاه را با مدرکی در زمینه زیست‌شناسی به پایان رساند و شروع به همکاری با پدر پزشکش در تحقیقات و آزمایشات علمی کرد. لیسا تا پیش از رها کردن این تحقیقات برای بازیگری، ۸ سال از عمرش را صرف علم کرد.