سرنوشت نابازیگران کودک که در فیلم‌های موفق حضور پیدا می‌کنند و در مقطعی در کانون توجه قرار می‌گیرند، اما بستری برای رشد آن‌ها فراهم نیست تا میان دنیای بیرون و رویاهای‌ خود توازن برقرار کنند، موضوع یک مستند با نام «درخت زندگی» به کارگردانی هومن بابانوروزی قرار گرفته و این داستان در یک اثر ۶۰ دقیقه‌ای روایت شده است.

بابانوروزی در این مستند به سراغ این رفته که بابک احمدپور ۴۰ ساله، بازیگر نقش پسربچه‌ فیلم «خانه دوست کجاست» که تلاش می‌کرد دفتر مشق دوستش را به او برساند، بعد از ۳۰ سال کجاست و چه می‌کند؟ آیا توانسته حضورش در سینما را تداوم ببخشد؟

طبق اعلام روابط عمومی این فیلم، مستند «درخت زندگی» از ۲۹ مهر ماه در گرونه سینمایی هنر و تجربه روی پرده‌ می‌رود.

عوامل این فیلم عبارتند از: تحقیق، تدوین و کارگردان: هومن بابانوروزی، تهیه‌کننده: سهیلا فرهادیانی، انتخاب موسیقی: هومن بابانوروزی، ترجمه: حسام حسین‌پور، زیرنویس: رضا تاری‌وردی، صدابردار: مهرداد دادگری، صداگذاری و میکس: مهرشاد ملکوتی، تصویربردار: افشین گودرزی، اصلاح رنگ و نور: پویان آقابابایی، عکاس: سهیلا فرهادیانی، مدیر روابط عمومی: مازیار چشمه‌علایی، مدیر تولید: هدی بابانوروزی، مجری طرح: استودیو کلوزآپ فیلم و با حضور بابک احمدپور، احمد احمدپور و خدابخش دفاعی.