آخرین محصول سامسونگ با حسگر بزرگ، گلکسی اس ۲۰ ولتر است که یک سانسور ۱۰۸ مگاپیکسلی دارد. کمپانی کره‌ای قصد دارد تا یک سنسور ۶۰۰ مگا پیکسلی توسعه دهد.

پیش از این اخبار متفاوتی در مورد بهبود سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی جدید منتشر شده بود اما به نظر می رسد سامسونگ قصد دارد تا سنسور بزرگتری را عرضه کند. طبق اطلاعات منتشر شده توسط Ice Universe، افشاگر دنیاس موبایل، سامسونگ در حال حاضر بر روی یک حسگر ۶۰۰ مگاپیکسلی کار می‌کند و قصد دارد در آینده ای نزدیک دوربین های خود را به این حسگر مجهز کند. البته به نظر می رسد چنین سنسوری در ابتدا در خودرو ها مورد استفاده قرار گیرد و سپس در موبایل ها استفاده شود.

هم اکنون نیز برخی پرچمدارهای سامسونگ می توانند ویدئوهای با کیفیت ۸K ضبط کنند. در صورت استفاده از حسگرهای ۶۰۰ مگاپیکسلی، کیفیت این ویدئو ها نیز به شدت افزایش خواهد یافت. هدف از توسعه چنین سنسوری افزایش کارایی دوربین ها جهت زوم روی سوژه ها خواهد بود. هر چند که اضافه شدن چنین سنسوری بر روی گوشی‌های هوشمند مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

از جمله این مشکلات اضافه شدن یک برآمدگی به پشت محفظه گوشی خواهد بود. بر اساس اطلاعات منتشر شده سنسور ۶۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ قرار است ۱۲ درصد از قسمت پنل پشتی گوشی را اشغال کند و حدود ۲۲ میلیمتر نیز برآمدگی ایجاد خواهد کر.د بنابراین طراحی چنین گوشی ای چندان جذاب نخواهد بود.