معیار انتخاب این مقاله، زنان کارآفرینی است که کسب وکار آنها در سال ۲۰۲۰ بیشترین میانگین رشد سه‌ساله را داشته است. این شما و این راز موفقیت ۱۰ زن کارآفرین برتر از زبان خودشان؛ رازهایی که از عادت‌های صبحگاهی تا ترفندهای بهره وری و طرز فکر را در بر می‌گیرد.

۱. لورین کارسن

لورین کارسن (Lauren Carson) ‌بنیان‌گذار و مدیرعامل کینکت سولار (Kinect Solar) است. این شرکت کوچک فعال در حوزه انرژی، فروشنده و توزیع‌کننده تجهیزات انرژی‌های تجدید‌پذیر است. درآمد کینکت سولار طی ۳ سال ۲۸۱۲ درصد رشد کرده است. کارسن چنین می‌گوید:

وقتی با فردی تحسین‌برانگیز آشنا می‌شوم یا کسانی که کار با آنها برایم راحت است، ارتباطم را با آنها حفظ می‌کنم؛ بسیار پیش آمده که سال‌ها بعد با آنها همکاری کرده‌ام.

راز موفقیت لورین کارسن از زنان موفق کارآفرین: عادات صبحگاهی تا طرز فکر

من زیاد سؤال می‌پرسم. دوست دارم با مشتریانمان صحبت کنم و از کسب‌وکارشان بپرسم؛ بدانم در چه زمینه‌ای خبره‌اند، چه فرصت‌هایی را شناسایی می‌کنند و در چه زمینه‌ای نیازمند کمک هستند. سپس از این اطلاعات برای ادامه کارمان، ایجاد تغییرات لازم یا ارائه راه‌حلی نو به بازار استفاده می‌کنم.

۲. دنیلا براگا

راز موفقیت دنیلا براگا از زنان موفق کارآفرین: عادات صبحگاهی تا طرز فکر

دنیلا براگا (Daniela Braga) بنیان‌گذار و مدیرعامل دیفایند‌کرود (Defined Crowd)، کسب‌وکار فعال در حوزه آی‌تی است. این شرکت ارائه‌دهنده خدمات در زمینه یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی است. درآمد دیفایند‌کرود در ۳ سال گذشته ۲۸۵۵ درصد رشد داشته است. او به تأثیر هوای آزاد و فضای باز معتقد است:

وقت‌گذرانی در هوای آزاد به من انگیزه می‌دهد و برایم الهام‌بخش است. ترفند من برای افزایش بهره وری این است که دست‌کم روزی ۱ ساعت در فضای باز کار می‌کنم؛ ۵ نوبت پیاده روی در هفته را هم به آن اضافه کنید. این کار نه‌تنها ذهنم را آزاد می‌کند بلکه به حفظ نیرو و افزایش تمرکز و نوآوری کمک می‌کند.

۳. میشل هندی

راز موفقیت میشل هندی از زنان موفق کارآفرین: عادات صبحگاهی تا طرز فکر

میشل هندی (Michelle Hendy) هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل تراستک (Trustech) است. این شرکت ارائه‌دهنده خدمات تخصصی و مشاوره در زمینه استخدام و مدیریت کارکنان بخش آی‌تی است. تراستک از نظر درآمد در ۳ سال گذشته ۲۸۱۲ درصد رشد داشته است. هندی این‌چنین از تجربیاتش می‌گوید:

فعالیت در صنعت آی‌تی به‌عنوان یک زن، مانند این است که این روزها بدون ماسک وارد فروشگاهی شوید. به‌سرعت توجه‌ دیگران را جلب می‌کنید اما نه به دلایل درست! من به قضاوت های دیگران عادت کرده‌ام. شکایت نمی‌کنم و در عوض از آن به عنوان نیروی قدرتمند و پیش‌ران بهره می‌گیرم. باور دارم که همین کشمکش‌ها من را به زنی که امروز هستم، تبدیل کرده است. پایداری کنید، سرتان را بالا بگیرید و عمیقا باور داشته باشید که می‌توانید تفاوت ایجاد کنید.

۴. جین دیوید

راز موفقیت جین دیوید از زنان موفق کارآفرین: عادات صبحگاهی تا طرز فکر

جین دیوید (Jeanne David) بنیان‌گذار و مدیرعامل اوتر آیل (Outer Aisle) است. اوتر آیل عرضه‌کننده ساندویچ‌ها و پیتزاهای نیمه‌آمادۀ تهیه‌شده از مواد گیاهی است. درآمد این شرکت طی ۳ سال ۵۰۰۶ درصد افزایش داشته است. دیوید درباره عادات صبحگاهی چنین می‌گوید:

من به‌شدت باور دارم که داشتن روتین صبحگاهی ساده، برای همه سودمند است و به حفظ توازن حتی در روزهای شلوغ و پرکار کمک می‌کند. من صبح زود بیدار می‌شوم %