تیم ویراستاران کتاب آمازون به تازگی لیست بهترین کتاب‌های سال ۲۰۲۰ خود را منتشر کرده‌اند و این لیست پر از کتاب‌های جذاب در ژانرهای مختلف است.

کتاب «دختر با صدای بلند» نوشته «ابی داره»، در صدر قرار گرفت. کتاب «داره» با قیمت ۱۶.۴۹ دلار فروخته می‌شود.

کتاب «جاده مخفی دره: داخل ذهن یک خانواده آمریکایی» نوشته رابرت کولکر به قیمت ۲۲.۷۴ دلار فروخته میشود.

«تصنیف پرنده‌های آوازخوان و مارها: رمان بازی‌های گرسنگی» نوشته سوزان کالینز به قیمت ۱۶.۷۹ دلارفروخته می شود.

«کشیش کینگ کنگ» نوشته جیمز مک‌براید به قیمت ۱۶.۸۰ دلار فروخته میشود.

«چیزهای زیبا» نوشته ژانل براون به قیمت ۱۹.۵۹ دلار فروخته می‌شوند.

کتاب‌های «نویسنده‌ها و معشوق‌ها» نوشته لیلی کینگ به قیمت ۱۳.۱۳ دلار فروخته میشود.

«حسرت، رفته: خاطره یک آدم ناجور از کتاب‌های عالی، پانک راک و نبرد تطابق یافتن» نوشته فوک ترن به قیمت ۱۷.۷۹ دلارفروخته می شوند.

«شهری که به آن تبدیل شدیم» نوشته ان.‌کی. جمیسین به قیمت ۲۴.۹۹ دلار فروخته میشود.

«اونا خارج از نظم» نوشته مارگاریتا مونتیمور به قیمت ۱۶.۱۶ دلار فروخته میشود.

در نهایت «رحمت‌ها» نوشته کایران میلوود هارگریو به قیمت ۱۸.۳۹ دلار لیست بهترین‌های سال ۲۰۲۰ آمازون را تکمیل کردند.

برای تسهیل کردن خرید برای مخاطبان، آمازون علاوه بر تهیه لیستی از بهترین کتاب‌های ۲۰۲۰ تا اینجا، بهترین کتاب‌ها از هر ژانر را هم رده‌بندی کرد که ژانرهای موجود شامل رومنس، کتاب های معمایی و پردلهره، کتاب نوجوان، کتاب‌های کودکان، کتاب‌های آشپزی، بیوگرافی‌ها و کتاب‌های خاطرات و غیره می‌شود. با وجود اینکه خیلی از این کتاب‌ها پرفروش شده‌اند، برخی از آن‌ها آنقدر توجه‌ها را به خود جلب کرده‌اند که ممکن نبود دیده نشوند.

آمازون همچنین به این نکته اشاره کرد که مخاطبان دارند زمان بی‌سابقه‌ای را در خانه مصرف می‌کنند و در نتیجه این یکی از فاکتورهای تهیه لیست و رده‌بندی‌ها بوده است تا به انتخاب آنها کمک شود.

سارا گلمن مدیر ویراستاری آمازون بوکس گفت: «تعیین کردن لیست بهترین کتاب‌های سال تا اینجا، امسال اهمیتی حتی بیشتر داشت چون خیلی از ما ماه‌هاست که در خانه مانده‌ایم و اغلب به کتاب‌ها رو می‌آوریم تا شرایط را بهتر درک کنیم یا در داستان فرد دیگری آرامش پیدا کنیم.»

او اضافه کرد: «در هر صفحه و بخش این کتاب‌های عمیق، ما فرصت‌هایی برای فرار کردن به دنیاهایی متفاوت کشف کردیم، در زمان سفر کردیم و یاد چیزهایی افتادیم که همه‌مان را به هم وصل می‌کنند.»