سیتروئن امی به عنوان ارزان‌ترین خودرو الکتریکی جهان معرفی شد. مشتریان با پرداخت ماهانه ۲۲ دلار می‌توانند محصول جدید سیتروئن را به مدت دو سال اجاره کنند. در ادامه با مشخصات Citroen Ami آشنا می‌شویم.

شرکت فرانسوی سیتروئن از خودرو برقی خود با نام امی پرده برداشت. سیتروئن این خودرو برقی دو نفره را فقط برای استفاده در مناطق شهری تولید کرده است و از مهم‌ترین مزایای آن این است که خریداران برای رانندگی با سیتروئن امی به دریافت گواهینامه نیازی نخواهند داشت؛ در واقع افراد ۱۴ سال به بالا در کشور فرانسه و افراد ۱۶ سال به بالا در سایر کشور‌های اروپایی می‌توانند از این خودرو برای حمل و نقل شهری استفاده کنند.

مشخصات سیتروئن امی

خودرو کوچک Citroen Ami از باتری ۵.۵ کیلوواتی بهره می‌برد و قادر است با هر بار شارژ شدن مسافتی حدود ۷۰ کیلومتر را بپیماید. مالکان می‌توانند این خودرو را با اتصال کابل شارژ به پریز برق استاندارد ۲۲۰ ولت شارژ کنند و باتری‌های آن ظرف مدت ۳ ساعت به صورت کامل شارژ خواهد شد. شرکت سیتروئن حداکثر سرعت این خودرو را ۴۵ کیلومتر در ساعت اعلام کرده است.


مشتریان می‌توانند ارزان‌ترین خودرو الکتریکی جهان را با پرداخت ۲۲ دلار در ماه به مدت ۲ سال اجاره کنند که البته برای آن یک پیش‌پرداخت ۲۹۰۰ دلاری نیز در نظر گرفته شده است. همچنین برای خرید آن مشتریان باید ۶ هزار و ۶۰۰ دلار پرداخت کنند. سیتروئن Ami از ماه ژوئن ۲۰۲۰ به مشتریان اروپایی تحویل داده خواهد شد.