اطلاعاتی در مورد کد منبع اینستاگرام منتشر شده که نشان می‌دهد اینستاگرام در حال توسعه قابلیت جدیدی است که در آن امکان گذاشتن استوری به صورت عمودی امکان‌پذیر خواهد شد. پس از انتشار این مطالب اینستاگرام نیز به طور رسمی این موضوع را تایید کرده است.

قابلیت جدید اینستاگرام استوری عمودی است که پیش از این در شبکه اجتماعی تیک تاک استفاده شده بود. با توجه به اینکه در شبکه‌های اجتماعی اسکرول کردن به صورت عمودی است استفاده از استوری به صورت عمودی نیز می تواند بسیار جذاب باشد. این موضوع پیش از این قابل توجه تیک تاک بوده و هم اکنون اینستاگرام نیز به دنبال استفاده از این قابلیت در شبکه اجتماعی خود است.

 

Image result for instagram stories

 

یک توسعه دهنده در توییتر با کنترل کد منبع اینستاگرام متوجه شد این شرکت در حال اضافه کردن استوری عمودی به پلتفرم خود می باشد. با توجه به اینکه این قابلیت هنوز به طور کامل رونمایی نشده امکان توضیح نحوه کارکرد آن امکان پذیر نیست. پیش از انتشار این موضوع یکی از نمایندگان اینستاگرام در مورد آن عنوان کرد: قابلیت استوری عمودی به‌زودی توسعه یافته و در این پلتفرم مورد استفاده قرار می گیرد. این قابلیت تنها در مراحل اولیه قرار داشته و امکان استفاده از آن برای عموم وجود ندارد. هنوز زمان دقیق عرضه این فناوری توسط اینستاگرام نیز مشخص نشده است.