اپل با توجه به قوانین جدیده وضع شده در چین قصد دارد بازی های ویدیویی بیشتری را از اپ استور این کشور حذف کند.

به نقل از وال استریت ژورنال، اپل قصد دارد حدود ۱۰۰۰ بازی ویدئویی را از اپ استور این کشور حذف کند. چین اخیراً قوانینی تصویب کرده که طی آن بازی هایی که مجوز لازم را نداشته باشند ممنوع بوده و به همین ترتیب این بازی ها از اپ استور چین حذف خواهند شد. حتی در برخی موارد این قوانین در مورد اپلیکیشن های مختلف نیز اجرا شده است.

البته اپل پیش از این هشدارهایی را به توسعه دهندگان چینی در مورد حذف بازی ها داده بود. اولین سری حذف بازی های ویدئویی بدون مجوز در تابستان امسال انجام شد و این روند همچنان ادامه خواهد داشت. حتی در ماه جاری نیز یادآوری هایی در مورد بازی های پریمیوم و بازی هایی با سیستم پرداخت درون برنامه ای به توسعه دهندگان داده شده بود.

این توسعه‌دهندگان تا سی و یکم دسامبر امسال فرصت دارند تا مجوزهای لازم را از دولت چین دریافت کنند. قوانین دولت چین مربوط به بازی های ویدیویی است و طی آن کلیه بازی ها قبل از انتشار باید مجوزهای مربوطه را از دولت چین دریافت کنند.

البته توسعه دهندگان در اپ استور می توانند پیش از دریافت مجوز کار انتشار را انجام دهند . اپل نیز فشاری بر روی توسعه دهندگان برای دریافت مجوز از دولت اعمال نمی کند.‌به گفته وال‌استریت‌ژورنال دولت چین اخیراً از شرکت اپل درخواست کرده تا اپلیکیشن های بدون مجوز را که تعداد آنها به بیش از ۱۰۰ اپلیکیشن می‌رسد حذف کند.

حذف این بازیها در حال پیگیری بوده و چینی ها سعی دارند تا با افزایش فشار، نظارت بر روی محتوا را بیشتر کرده و حتی در برخی موارد آنها را سانسور کنند. اداره فضای مجازی چین بدون هیچ جرمی برخی اپلیکیشن‌ها را غیرقانونی خوانده و درخواست حذف آنها را صادر کرده است. اکثر این اپلیکیشن ها نیز به توسعه دهندگان چینی مربوط هستند.