گوگل پیش از عرضه نسخه بتای سرویس دیسکاور امکان سرچ ویدیو های کوتاه یوتیوب را به آن اضافه خواهد کرد.

پیش از این در قسمت ویدئوهای Short  تنها ویدئوهایی از Trell و پروژه Tang از Google Area 120 قابل نمایش بود. سرویس گوگل دیسکاور در سال گذشته امکان سرچ ویدیو های کوتاه به نام Short Videos را به کاربران داده بود. اکنون نیز این شرکت قصد دارد YouTube Shorts را نیز به قابلیت های آن اضافه کند. در هنگام سرچ در گوگل دیسکاور در گوشه بالای سمت چپ کارت هایی با لوگوی یوتیوب وجود دارد که پس از کلیک روی آن اپلیکیشن یوتیوب نمایش داده میشود. نمایش ویدیو های یوتیوب به صورت تمام صفحه و با قابلیت هایی مانند لایک، کامنت و اشتراک گذاری خواهد بود. همچنین از طریق سوئیچ کردن می‌توان به ویدیو های بعدی یا قبلی نیز دست پیدا کرد.

 

اخبار تکنولوژی و فناوری روز ایران و جهان Tech news agency

 

کاربران با انتخاب گزینه Don’t show this again در قسمت دیسکاور می‌توانند از نمایش مجدد ویدئوی مربوطه جلوگیری کنند. در قسمت ویدیو های کوتاه امکان نمایش ۱۰ ویدئو وجود دارد. ویدیو های بخش YouTube Shorts نیز تنها ۱۵ ثانیه بوده و دوربین های مربوط به تهیه آنها نیز هم اکنون تنها در هند وجود دارد. در قسمت نوار پایین اپلیکیشن یوتیوب نیز بخشی به نام Create وجود دارد که اجازه ادیت ویدئو تهیه شده را به کاربر خواهد داد.

از طرفی یوتیوب نیز از کلیه سازندگان ویدیو خواسته تا محتواهای ۶۰ ثانیه ای را با هشتگ Shorts و با توضیحات ویدیویی خود منتشر کنند. این ویدئو ها پس از نمایش در بخش های اپلیکیشن یوتیوب در دیسکاور نیز قابل نمایش هستند.