اپل پس از معرفی آیفون ۱۲ تلاش‌های خود برای ساخت آیفون ۱۳ را آغاز کرده است. خبرهایی منتشر شده نشان می دهد اپل قصد دارد در آیفون بعدی خود از دوربین پریسکوپی سامسونگ استفاده کند.

اپل سعی دارد تا کیفیت دوربین ها را در آیفون بعدی بهبود ببخشد. به همین دلیل در آینده همکاری این شرکت با سامسونگ آغاز خواهد شد. البته هنوز این همکاری تایید نشده اما احتمالاً آیفون ۱۳ اپل مجهز به دوربین پریسکوپی سامسونگ خواهد شد.

سامسونگ پیش از این در گلکسی اس ۲۰ اولترا از دوربین پریسکوپی ۴۸ مگاپیکسلی با قابلیت زوم ۱۰۰ برابری استفاده کرده بود. این دوربین نشان داد که قادر است عملکرد متفاوت و بهتری داشته باشد.

هنوز خبر هایی مبنی بر همکاری دو شرکت اپل و سامسونگ منتشر نشده است . احتمالا اپل این دوربین ها را تنها به گوشی های آیفون ۱۳ نخواهد آورد . امکان دارد به مدل های دیگر نیز اضافه شود. همیشه اپل در اضافه کردن فناوری‌های جدید به آیفون ها دیر اقدام کرده است و با توجه به فناوری جدید مربوط به دوربین‌های پریسکوپی ممکن است انتقال آن به گوشی‌های آیفون در سال آینده انجام نشود.

به هر صورت برای تجهیز گوشی‌های آیفون ۱۳ به دوربین پریسکوپی، سامسونگ می‌تواند همکاری مناسبی با اپل داشته باشد. از طرفی اخیراً سامسونگ یک استارتاپ فعال در زمینه فناوری های زوم گوشی‌های هوشمند را از آن خود کرده که می‌تواند باعث افزایش توانایی‌های ویژه‌ این شرکت در مورد این فناوری شود.