رژ لب محبوب‌ترین لوازم آرایش در میان خانم‌هاست که اگر به درستی زده شود، می‌تواند بر جذابیت ظاهری‌شان بیفزاید. اما زدن رژ لب به همین راحتی هم نیست و قوانینی دارد که باید رعایت کنیم.

وسایل مورد نیاز

  • بالم لب
  • خط لب
  • کانسیلر
  • کرم پودر
  • رژ لب

از بالم لب استفاده کنید

اولین قدم که شما باید برای رژ لب زدن حرفه ای بردارید، آماده کردن لب‌هایتان است. اگر نمی‌خواهید که لب‌هایتان خشک و ترک‌خورده به نظر آید، باید قبل از زدن رژ لب، از بالم لب استفاده کنید. با زدن بالم لب، لب‌های شما هیدراته شده، چین و چروک‌های آن از بین می‌رود و آماده زدن رژ لب می‌شود.

خط لب را فراموش نکنید

برای این که رژ لب از لب بیرون نزند و رژ لب زدن حرفه ای انجام شود، بهتر است از خط لب استفاده کنید. در واقع خط لب به لب‌های شما وضوح بیش‌تری می‌دهد.

هنگام کشیدن خط لب، سعی کنید که خط را دقیقا از روی خط طبیعی لب خود بکشید، نه بالاتر یا پایین‌تر از آن. از یک گوشه لب خود آغاز کنید و به سمت دیگر بروید. رنگ خط لب نباید خیلی با رنگ رژ فرق داشته باشد. پیشنهاد ما این است که همرنگ رژتان باشد؛ اما می‌توانید تا یک یا دو درجه از آن تیره‌تر هم انتخاب کنید.

نکته دیگری که در مورد خط لب باید دقت کنید، جنس خط لب است. هر چه جنس آن نرم‌تر باشد، بهتر و کشیدنش راحت‌تر است. پس هنگام خرید دقت بیشتری به خرج دهید.

رژ لب بزنید

زمانی که تمام مراحل یاد شده را اجرا کردید، حال نوبت به رژ لب می‌رسد. کافیست رژ لب مورد علاقه خود را بردارید و آن را داخل خط لبی که کشیده‌اید، بمالید. اگر لب‌های خشکی دارید، از رژ لب‌های مات دوری کنید؛ زیرا بر خشکی لب‌تان می‌افزاید. رژ لب‌هایی که حاوی مرطوب‌ کننده ، بهترین انتخاب خواهند بود. همچنین اگر لب‌های باریکی دارید، از زدن رژ لب‌های تیره خودداری کنید؛ زیرا باریکی لب‌های شما را بیش‌تر نشان می‌دهند.

از برق لب استفاده کنید

آخرین قدم برای رژ لب زدن حرفه ای این است که یک رژ لب مایع یا برق لب بردارید و به لب‌هایتان بزنید تا با درخششی که به لب‌هایتان می‌دهد، بر جذابیت شما بیفزاید.

برای پاک کردن رژ لب چه کنیم؟


مواد بسیاری وجود دارند که شما به کمک آن‌ها می‌توانید رژ لب خود را پاک کنید. ما در این‌جا بهترین روش‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

وازلین

کمی وازلین بردارید و آن را به لب‌هایتان بزنید. ۲ دقیقه صبر کنید و سپس با یک دستمال مرطوب لب‌های خود را پاک کنید.

 

روغن نارگیل/زیتون

شما نه فقط از روغن‌هایی مانند نارگیل و زیتون می‌توانید برای پاک کردن رژ لب خود استفاده کنید؛ بلکه می‌توانید به عنوان مرطوب‌کننده لب نیز آن‌ها را به کار ببرید.