سفر های دقیقه ۹۰

 

جذابیت و دیدنی های شهرها و کشورهای دیگر همیشه باعث شده تا بسیاری از افراد بار سفر ببندند و راهی دیار ناشناخته ها شوند، اما همان طور که می دانیم چند نکته کلیدی در انتخاب زمان و مکان سفر داخلی یا خارجی بیشتر گردشگران تاثیرگذار بوده که مهم ترین آنها معمولا قسمت مالی یا هزینه های سفر آنهاست.

معمولا بلیت و مکان اقامت در مقصد بیشترین سهم هزینه گردشگران را به خود اختصاص می دهد. بنابراین بیشتر آنها سعی می کنند این هزینه را به حداقل برسانند تا بتوانند در سفر خود از مکان های بیشتری بازدید کنند و با امکانات بیشتری از سفرشان لذت ببرند و کمترین هزینه را برای حمل و نقل و اسکان خود بپردازند.

از سوی دیگر با گسترش زندگی شهری و صنعتی شدن روش زندگی انسان در قرن حاضر معمولا فصل خاصی برای سفر و گردشگری توسط مردم انتخاب می شود

، به عنوان مثال تعطیلات سال نو، تعطیلات تابستانی و زمستانی شاهد رشد و گسترش سفرها هستیم که این تمرکز فصل سفر باعث گران تر شدن هزینه سفر برای گردشگران شده و بسیاری از آنها را از سفر کردن در این بازه زمانی یا به اصطلاح پیک زمانی منصرف می کند.

اما همین تمرکز زمانی و فصل سفر برای بسیاری از دفاتر خدمات گردشگری به بهترین فرصت جهت سرمایه گذاری تبدیل شده است.

 

 

به همین سبب بسیاری از آنها با انعقاد قراردادهای بلندمدت با هتل ها در شهرهای مورد نظرشان که بیشترین تقاضای سفر را دارند و با پیش خرید بلیت هواپیما، قطار، اتوبوس و کشتی برای حمل و نقل مسافرانشان در این فصل، سعی در کاهش هزینه های خود دارند.

این نوع سرمایه گذاری یا پیش خرید بلیت توسط آژانس های مسافرتی توسط دست اندرکاران این صنعت چارتر کردن نام گذاری شده است.

چارتر کردن برای سرمایه گذاری در بین دفاتر گردشگری باعث شده تا آنها بتوانند پیشنهادهای بسیار خوبی به گردشگران در فصل شلوغ سفر بدهند و نظر تعداد بیشتری از گردشگران را به خدماتشان جلب کنند، اما اگر این آژانس ها به هر دلیل توان تکمیل ظرفیت تورهای خود را نداشته باشند دچار مشکل می شوند، چراکه مجبور به پرداخت مبلغ قراردادهای خود در موعد مقرر هستند و در صورت عدم تکمیل ظرفیت تورهایشان توان پرداخت آن را ندارند.

همین نقطه ضعف چارتر کردن باعث ظهور روش جدیدی در صنعت گردشگری به نام تورهای last minute (آخرین دقیقه) شده است.

آژانس های مسافرتی با استفاده از این روش برای تکمیل ظرفیت تورهای خود قیمت های باورنکردنی را به مسافران و علاقه مندان سفر ارائه می دهند و با استفاده از دغدغه اصلی مسافران یعنی هزینه سفر، آنها را وادار به استفاده از خدمات خود می کنند.

این پیشنهاد آنچنان جالب و باورنکردنی است که حتی اگر کسی قصد سفر نداشته باشد کمی به فکر فرو می رود تا به نوعی با تنظیم وقت و زمان خود از آن استفاده کند، چه رسد به کسی که چمدان به دست ، منتظر پیدا کردن بلیت نشسته است.

 

 

این قیمت پایین درواقع همان مبلغ هزینه های آژانس بدون در نظر گرفتن سود، صرفا به خاطر جلوگیری از ضررشان است.

تورهای دقیقه ۹۰ که مدت زمانی است در سراسر جهان استفاده می شود توانسته بسرعت جای خود را بین گردشگران بخصوص جوانان باز کند و آنها را گوش به زنگ استفاده یکی از این تورها، آماده و چمدان به دست نگهدارد.

تورهای دقیقه ۹۰ مدتی است در ایران هم رونق گرفته، البته هنوز کاملا همه گیر نشده، اما بسرعت بین گردشگران و علاقه مندان به ماجراجویی، در حال رشد و گسترش بوده و هست.

به طور کل این گونه تورها از نظر کیفیت خدمات هیچ گونه تفاوتی با تورهای عادی آژانس ها ندارد، اما به دلایل ذکر شده با قیمتی بسیار پایین تر از قیمت واقعی به علاقه مندان ارائه شده و از آنجا که همیشه هزینه سفر یکی از عوامل تعیین کننده برای گردشگران بوده، موفق ترین روش برای جلب گردشگران برای آژانس های مسافرتی است تا ظرفیت خالی تورهای خود را تکمیل کنند.

بنابراین اگر در تعطیلات آینده قصد سفر دارید، هرگز شتابزده عمل نکنید و با توجه به افزایش قیمت های زمان پیک سفر پول اضافه برای سفرتان نپردازید. اگر علاقه مند هستید تا مبلغی را برای سفرهای آینده خود پس انداز کنید، بهترین گزینه برای شما استفاده از تورهای دقیقه ۹۰ است.

 

 

با توجه به رشد این گونه تورها در ایران براحتی می توانید از خدمات دقیقه ۹۰ تورهای گردشگری داخلی و خارجی آژانس های مسافرتی در شهر خود با کمی حوصله و جستجو برای یافتن بهترین شرایط سفر، استفاده کنید.

اما این گونه تورها که در واقع معامله ای دو سر سود برای هر دوطرف یعنی مجری تور و گردشگران است، محدودیت ها و مزیت هایی نیز دارند. بنابراین به این شرایط به دقت توجه داشته باشید تا از تعطیلات خود بخوبی استفاده کنید.

این تورهای دقیقه ۹۰ داخل ایران تقریبا به جز بازه زمانی خود محدودیت دیگری ندارد، اما در مورد تورهای خارجی لازم به یادآوری است که این تورها با توجه به زمان کوتاه ثبت نام تا زمان برگزاری برای استفاده کنندگانشان صرفا برای کشورهایی مناسب است که برای بازدید از آنها به اخذ ویزا نیاز نیست.

همان طور که می دانیم، مراحل اخذ ویزا برای گردشگران معمولا چند هفته طول می کشد. بنابراین با توجه به شرایط این گونه تورها که معمولا زمان ثبت نامشان فقط یکی دو روز مانده به برگزاری است، هرگز منتظر این گونه تورها در کشورهایی که برای بازدید از آنها نیاز به اخذ ویزا دارید نباشید.

حتما تاکنون با تبلیغات این گونه تورها برخورد داشته اید، ولی به دلیل نبود زمان کافی برای تصمیم گیری و تنظیم برنامه هایتان با ناراحتی از آنها گذشته اید، اما می توانید با کمی برنامه ریزی دقیق شانـــس استـفاده از این گونه تورها را برای خودتان ۵۰ درصد افزایش داده و سفر خوبی را به خودتان هدیه بدهید.

بنابراین اگر علاقه مند هستید از تورهای دقیقه ۹۰ استفاده کنید، از همین امروز چمدان خودتان را ببندید و آماده سفر باشید.

 

 

شما می توانید با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات گردشگری یا مراجعه به وب سایت آنها علاقه مندی خودتان را برای استفاده از تورهای دقیقه ۹۰ آنها در یک بازه زمانی مشخص که قصد سفر دارید، اعلام کنید و به اصطلاح پیش ثبت نام کنید. اگرچه این کار برای شما هزینه ای نخواهد داشت، اما بسیاری از آژانس های مسافرتی برای اطمینان از جدیت شما شاید مبلغی را برای این پیش ثبت نام دریافت کنند.

با این کار شما می توایند امیدوار باشید که در صورت باز شدن این گونه تورهای دقیقه ۹۰ شانس استفاده از آنها را دارید، اما به یاد داشته باشید که باید هر لحظه آماده سفر باشید.

به طور کلی تورهای دقیقه نودی برای زوج های جوانی که فرزند مدرسه ای ندارند یا این که امکان استفاده از مرخصی در هر زمان را دارند بهترین گزینه خواهد بود.

اگرچه دیگران نیز با کمی حوصله می توانند بالاخره از یکی از تورهای دقیقه ۹۰ استفاده کنند، اما این تورها بهترین گزینه برای جوان ترهاست. اگر شرایط مناسب برای ثبت نام در این تورهای دقیقه ۹۰ را دارید، هرگز فراموش نکنید که پس از ثبت نام به هیچ عنوان امکان تغییر زمان و منصرف شدن شما وجود ندارد و در صورت انصراف شما از سفر، پولی به شما بازگردانده نخواهد شد.

بنابراین قبل از ثبت نام و پرداخت پول کاملا شرایط تور و زمان برگزاری آن را با شرایط خودتان مطابقت دهید و بعد اقدام به پرداخت هزینه برای تورهای دقیقه ۹۰ کنید.

با این روش و برنامه ریزی مطمئن باشید که برای سفر آینده خودتان هم پس انداز خواهید داشت و می توانید با استفاده از همین تورهای دقیقه ۹۰ سفرهای زیادی را برای خود تدارک ببینید.