۳۰٫ رها نمی کنند:

افراد موفق اهمیت انضباط و خویشتن داری را درک می کنند و در نتیجه خوشحال هستند که جاده را کم تر سفر می کنند.

۳۱٫ ارزشتان به موفقیت گره خورده است:

افراد موفق ایمن هستند. آن ها ارزش خود را از آنچه دارند، چه کسانی را می شناسند، جایی که زندگی می کنند و چه شکلی هستند، نمی دانند.

۳۲٫ مهربانی، مهربانی می آورد (و موفقیت):

مهربانی و بخشنده بودن یک ویژگی مشترک بین افراد موفق است. مهم است که از کمک به دیگران لذت ببرید.

۳۳٫ بدن سالم برای موفقیت:

این تنها نحوه تفکر شما نیست، بلکه چیزی است که چطور به موفقیت دست پیدا می کنید. افراد موفق اهمیت فیزیکشان را درک می کنند، نه به دلایل پوچ، بلکه چون در حالت بسیار خوبی زندگی شخصی بهتری برای موفقیت ایجاد می کند.

۳۴٫ تغییر با تغییر:

افرادی که موفق هستند، سازگار هستند و تغییر را در آغوش می گیرند، در حالی که اکثریت افراد عادت پیدا می کنند.

۳۵٫ فروتنی بیشتر، تکبر کم تر:

افراد موفق متواضع هستند و از اشتباهاتشان معذرت خواهی می کنند. این به این دلیل است که آن ها از توانایی خود مطمئن هستند. آن ها خوشحال هستند که از دیگران یاد بگیرند و خوشحال می شوند که دیگران را بهتر ببینند تا به دنبال افتخار شخصی خود باشند.

۳۶٫ حستان قبیله تان را جذب می کند:

اگر مردم با افراد سمی و منفی سر و کار داشته باشند، باید نگاهی به خودشان بیندازند. افراد موفق کسانی هستند که به دنبال افراد مثبت و حامی هستند.

۳۷٫ سکوت در برابر مشکلات:

زمانی که بحث سختی پیش می آید، اغلب آن ها حوله شان را به اطراف پرت می کنند، اما افراد موفق تنها گرم می شوند.

۳۸٫ بازخورد شانس دیگری برای بهبود است:

نحوه واکنش مردم نسبت به بازخوردها، پتانسیل آن ها را برای موفقیت مشخص می کند. باز بودن برای انتقاد سازنده و عمل کردن به آن برای بهبود بیشتر در کسانی که موفق هستند، دیده می شود.

۳۹٫  تنبلی وجود ندارد:

افراد موفق هرگز تنبل محسوب نمی شوند. بله، آن ها می توانند وقتی نیاز به استراحت دارند استراحت کنند، اما کار آن ها سخت است و برایشان یک بازی است.

۴۰٫ نمی توانید آن را کنترل کنید؟ پس فراموشش کنید:

افراد موفق روی چیزهایی که هیچ کنترلی بر آنها ندارند، انرژی و یا انرژی عاطفی سرمایه گذاری نمی کنند.

۴۱٫ شنا در برابر جریان:

افراد موفق کسانی نیستند که برای پیشروی به جلو، نیازی به تایید دایم از دیگران داشته باشند.

۴۲٫ زمان های تنهایی، زمان ارزشمندی هستند:

ارزش دادن بیشتر به خود به این معناست که با کار کردن با خودتان راحت تر باشید. افراد موفق بیشتر خوشحال می شوند و ارزش زمان تنهایی شان را می دانند.

۴۳٫اعتماد به نفس، بیشتر از حد معمول است:

هر کسی حق انتخاب استانداردهای بالایی برای خود را دارد. افراد موفق این کار را انجام می دهند که به نوبه خود باعث ایجاد تعهد بیشتر، حرکت بیشتر، اخلاق کاری بهتر و البته نتایج بهتر می شود

۴۴٫ بازنده به طور منطقی توجیه نمی شود:

در حالی که بسیاری از سن، سلامتی، فقدان زمان، شانس بد، یا فقدان فرصت برای توضیح شکستشان استفاده می کنند، اما افراد موفق کلید موفقیت را راهی برای موفقیت علی رغم مواجهه با این چالش ها می دانند.

۴۵٫ زمان های خالی بخش مهمی از برنامه روتین است:

خالی کردن زمان هایی برای انجام کارهایی که باعث خوشحالی آن ها می شود، یک ویژگی مشترک در افراد موفق است.

۴۶٫ حرفه چیزی نیست که آن ها هستند، این کاری است که آن ها انجام می دهند:

افراد موفق می دانند که حرفه شان هویت آن ها نیست. آن ها چند بعدی هستند و خودشان را با کارشان تعریف نمی کنند.

۴۷٫ آن ها به کوتاه ترین مسیر علاقه ای ندارند:

در حالی که اکثر مردم به دنبال ساده ترین راه و یا میان بر هستند، افراد موفق بیشتر به دنبال موثرترین راه هستند. آن ها به دنبال مسیر حرکتی هستند که بهترین نتایج را در طول مدت طولانی برایشان تولید خواهد کرد.

۴۷٫ آن ها پیروی می کنند:

بسیاری از آن ها زندگی خود را با شروع چیزهایی سپری می کنند که هرگز به پایان نمی رسند، اما افراد موفق این کار را انجام می دهند. حتی وقتی که هیجان و تازگی آن از بین رفته است، آن ها هنوز هم به دنبال آن هستند و کارشان را تمام می کنند.

۴۹٫ آن ها در تمام ابعاد سرمایه گذاری می کنند:

ما نه تنها موجودات فیزیکی و روانی نیستیم، بلکه عاطفی و معنوی نیز هستیم. افراد موفق آگاهانه کار می کنند و در تمام سطوح مفید و مناسب عمل می کنند.

۵۰٫ آن ها پولشان را در جایی می گذارند که ذهنشان در آنجاست:

برای بدست آوردن موفقیت، مهم است که آنچه را که می گویید را تمرین کنید. موفق ها در مورد این تئوری حرف نمی زنند، بلکه در واقعیت زندگی می کنند.

۵۱٫ سازمان دهی:

یکی از پرتکرار ترین عادات افرادی که در زندگی موفق هستند، سازمان دهی است. سازمان دهی شامل برنامه ریزی و نیز تعیین اولویت ها و اهداف است.

۵۲٫ ریلکسیشن:

جالب است که توجه داشته باشید که استراحت – با مراقبه یا صرفا اجتناب از حواس پرتی – یکی دیگر از عادات ذکر شده افراد موفق است.همچنین ممکن است که عمل “تنفس” روشی برای افراد موفق که برای رسیدن به این تلاش می کنند، باشد. در حقیقت، یکی از اولین گام ها به سمت دستیابی به یک حالت متفکرانه و یا آرامش بخش، تمرکز روی تنفس برای ۳-۵ دقیقه است.

۵۳٫ عمل کردن:

سومین مورد در لیست عادات افراد موفق، عادت “عمل کردن” است. سازماندهی، برنامه ریزی و تعیین اولویت ها حائز اهمیت است، اما بدون اقدام، یک برنامه چیزی بیش از پتانسیل نیست.افراد موفق سریع عمل می کنند و خیلی زود دست به کار می شوند.

به علاوه، اگرچه ممکن است متناقض به نظر برسد، اما آن ها قبل از این که احساس کنند آماده هستند، عمل می کنند. در حالی که برخی دیگر دلایلی برای اقدامشان ندارند، افراد موفق اولین گام مهم را بر می دارند – حتی اگر به نظر عجیب برسد.

۵۴٫ مراقبت های شخصی:

مراقبت شخصی با توجه به رژیم غذایی، ورزش و بهداشت در لیست عادات کسانی قرار می گیرد که موفق هستند.برای برخی افراد، مراقبت شخصی شامل یک رژیم پیچیده و سبک زندگی منظم است. اما برای دیگران نه چندان.

۵۵٫ برخورد مثبت:

با توجه به بسیاری از افراد موفق، داشتن یک نگرش مثبت تنها نتیجه موفقیت نیست – این یکی از علل ریشه ای موفقیت است.

۵۶٫ کارهای گروهی:

افراد موفق ارزش تبادل ایده ها با دیگران از طریق شبکه را می دانند. آن ها همچنین ارزش هم کاری و کار گروهی را می دانند که همه آن ها احتمالا زمانی که شما شبکه دارید، هستند. افراد موفق اهمیت احاطه کردن خود را با افراد موفق دیگر می دانند. ۷۹ % افراد ثروتمند (موفق) حداقل پنج ساعت در ماه شبکه سازی می کنند.

۵۷٫ صرفه جویی:

صرفه جویی با خسیس بودن فرق دارد. صرفه جویی یک عادت پولی و اقتصادی است. یادگیری صرفه جویی از طریق اجتناب از زیاده روی است، که به طور خودکار منجر به کارایی می شود.

۵۸٫ زود بیدار شدن:

هر چه زمان بیشتری صرف موفقیت شود، موفقیت بیشتری حاصل خواهد شد. افراد موفق خیلی زود از خواب بیدار می شوند.

۵۹٫ به اشتراک گذاری :

چه از طریق اهدای کمک به خیریه و یا به اشتراک گذاری ایده ها، افراد موفق عادت بخشندگی دارند. آن ها ارزش به اشتراک گذاری را می دانند و اغلب بر این باورند که موفقیت آن ها باید منجر به چیزی بیشتر از انباشت ثروت برای خود شود.

۶۰٫ مطالعه:

مهم است توجه کنید که افراد موفق مطالعه می کنند. در حالی که آن ها هم برای لذت بردن مطالعه می کنند، اما اغلب عادت مطالعه را به عنوان وسیله ای برای کسب دانش یا بینش خود استفاده می کنند.