خیلی از ما به آرایش چشم و لب‌های خود اهمیت زیادی می‌دهیم، اما برای ابروهایمان وقت نمی‎گذاریم. بد نیست بدانید که ابروها در زیبایی صورت تاثیر زیادی دارند؛ اما در این میان بعضی از خانم‌ها هنگام آرایش ابرو اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند که بر کل زیبایی‌شان تاثیر منفی می‌گذارد.

کشیدن خط پهن سایه ابرو

جوی هیلی، متخصص طراحی ابرو، پیشنهاد می‌کند هنگام آرایش ابرو و پرکردن ابروها با مداد، ضربه‌های سریع و سطحی بزنید تا خط‌هایی مانند موهای کوچک خود ابرو ایجاد شود. هیچ‌گاه سعی نکنید با کشیدن مداد در کل ابرو خط‌های پهن و پیوسته ایجاد کنید.

محو نکردن خطوط سایه ابرو

مداد ابرو هم مانند مداد چشم و مداد لب است؛ اما ما این بار برای آرایش ابرو خطوط محوتری می‌خواهیم. برای جلوگیری از واضح به نظر رسیدن خطوط، از یک قلم مو یا شانه کوچک مخصوص ابرو، برای محو و پخش کردن اثر مداد استفاده کنید (بعضی از مدادهای ابرو در طرف دیگر خود شانه کوچکی هم دارند). ابروها را به سمت پایین شانه کنید تا خطوط مداد در تمام سطح ابرو یکسان پخش شود. همچنین می‌توانید برای این کار از پدهای مخصوص سایه‌های آرایشی و یا گوش پاک‌کن هم استفاده کنید.

استفاده از مداد نوک تیز برای سایه ابرو

ساده ترین راه برای حذف مرحله محو کردن، استفاده از یک مداد با نوک مناسب است. این روش به کمرنگ‌تر شدن و کاهش وضوح خطوط ایجاد شده، خیلی کمک می‌کند.

بیش از حد تیره کردن سایه ابرو

شاید هنگام آرایش ابرو خیال کنید تضاد بین موهای روشن و ابروهای تیره زیبا به نظر می‌رسد؛ اما تیره کردن بیش از حد ابروها ممکن است سن شما را بالاتر نشان دهد. به منظور ایجاد تناسب و برجسته‌تر کردن رنگ چشمان‎تان (به ویژه چشم‌های قهوه‌ای) مداد ابرویی انتخاب کنید که دو درجه از رنگ موهای شما روشن‌تر باشد.


صرف نظر کردن از لوازم مورد نیاز

برای طراحی و آرایش ابرو هرچه لوازم بیش‌تری در اختیار داشته باشید بهتر است. یک مداد ابرو بهترین وسیله برای کشیدن شکل دقیق ابروهاست. پودر ابرو یا همان سایه مات برای پر کردن نقاط خالی ابروها بسیار مناسب است (با نشستن روی پوست زیر ابروها، ابروها را پرتر نشان می‌دهد) و ژل رنگی یا بی‌رنگ ابرو، حالت ابروها را حفظ می‌کند. برای داشتن ابروهایی زیبا و خوش حالت به تمام این لوازم نیاز خواهید داشت.