آکنه و جوش صورت

نمک های دریایی حاوی مقادیر بالای گوگرد و منیزیم هستند که با پاک سازی پوست صورت به درمان آکنه و جوش صورت و همچنین درمان جای جوش کمک می کنند.

لایه برداری پوست صورت

نمک دریایی به عنوان یک لایه بردار طبیعی پوست شناخته می شود که پوست مرده را از بین برده و با بهبود گردش خون در پوست به پاک سازی و لایه برداری آن کمک می کند.

روش استفاده از نمک دریا برای لایه برداری پوست

یک قاشق غذا خوری عسل طبیعی را با یک قاشق غذا خوری نمک دریایی ترکیب کنید و بر روی پوست تمیز به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید سپس با آب گرن خوب بشویید.

درمان پسوریازیس

گفته می شود که مقادیر بالای گوگرد موجود در نمک دریایی به عنوان یک درمان طبیعی برای پسوریازیس محسوب می شود.

سیاهی دور چشم

محلول نمک دریایی با افزایش گردش خون در اطراف چشم، به درمان پف و سیاهی دور چشم کمک می کند.

درمان ریزش مو

ماساژ پوست سر با محلول نمک دریایی با افزایش گردش خون در پوست سر باعث تقویت فولیکول های مو شده و به درمان ریزش مو مفید کمک می کند.

لاغری و کاهش وزن

نمک دریایی با بهبود عملکرد دستگاه گوارش و سم زدایی و پاک سازی روده ها به دفع چربی از بدن کمک کرده و باعث لاغری و کاهش وزن می شود.

سدیم موجود در نمک دریایی از نمک معمولی کمتر بوده که احتمال احتباس آب در بدن را کاهش می دهد و به لاغری و کاهش وزن کمک می کند.

فشار خون و قلب

نمک دریایی به دلیل مقادیر بالای پتاسیم که دارد باعث کاهش فشار خون بالا شده و به سلامت قلب کمک می کند، همچنین نمک دریایی ضربان نامنظم قلب را بهبود می بخشد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

دهان و دندان

نمک دریایی حاوی فلوراید طبیعی است که برای جلوگیری از پوسیدگی و سوراخ شدن دندان ها مفید می باشد، همچنین شستشوی روزانه ی دهان و دندان ها با آب گرم حاوی نمک دریایی به سلامت دندان ها و لثه کمک می کند.

عفونت زنان

نمک دریایی دارای خواص ضد میکروبی و ضد عفونی کننده ی قوی بوده و می تواند به درمان عفونت زنان، عفونت ادراری و عفونت مثانه در زنان کمک کند.

تیروئید

در پروسه ی تولید نمک معمولی عنصر ید را به آن اضافه می کنند، مقادیر بالای ید باعث عدم عملکرد صحیح غده ی تیروئید و ایجاد بیماری ها و اختلالات خود ایمنی مرتبط با تیروئید می شود، افرادی که نمک دریایی استفاده می کنند، معتقدند که نمک دریا چون ید ندارد برای سلامتی تیروئید مفید تر می باشد.