اگرچه نودل، غذایی آسان و خوشمزه است، ولی به مرور زمان طعم آن تکراری خواهد شد. همچنین، الزامی برای سرو آن با سبزیجات وجود ندارد و می‌توان آن را به روش‌های متنوعی تهیه کرد.

۱. نودل کاسیو په‌په

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

خانواده ماکارونی از آسان‌ترین غذاهای دنیا است. برای تهیه یک وعده غذای خوشمزه مقداری پنیر پارمزان، کره، روغن زیتون، قارچ و یک بسته نودل کافی است. برای تهیه این نودل ابتدا باید آب، کره و روغن زیتون را در ظرفی ریخته و آن را روی شعله قرار دهید و منتظر بمانید تا مواد داخل ظرف بجوش بیایند. سپس حرارت را کم کرده و پنیر را به‌همراه فلفل سیاه به محتویات ظرف اضافه کنید. بلافاصله نودل را داخل ظرف مذکور ریخته و مرتب هم بزنید. اگر میزان مایع زیاد بود، می‌توانید مقداری از آن را بیرون بریزید. در مرحله، پایانی قارچ را اضافه کنید. غذا آماده است، فقط به یاد داشته باشید که باید به‌صورت گرم صرف شود.

۲. سالاد نودل

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

این سالاد یکی از آسان‌ترین شکل ممکن برای تهیه نودل است فقط کافی است تا سالاد موردعلاقه خود را تهیه کرده و سپس نودل را به ترکیب آن اضافه کنید. یکی از متداول‌ترین سالادها برای تهیه این دستور، سالاد آسیایی ( یا سالاد فصل) است که ترکیب آن مخلوطی از هویج، کلم خرد شده و نخودفرنگی است که می‌توان سس سویا و روغن کنجد را به‌همراه نودل به آن اضافه کرد. بادام‌ زمینی نیز طعم جالبی به این ترکیب می‌بخشد.

یک ترکیب خوشمزه و ساده دیگر برای نودل، سالاد کنجد-میسو است. برای درست کردن این سالاد نودل نیاز به خیار، لیمو تر، ادویه میسو، فلفل چیلی، پیازچه، روغن کنجد و روغن هسته انگور، شکر قهوه‌ای و سیر دارید. البته از اسم این غذا پیدا است که کنجد را هم نباید فراموش کرد. با خرد کردن فلفل، پیازچه و گرفتن آب لیمو ترش مواد اصلی را آماده کنید. ادویه میسو، روغن کنجد و شکر قهوه‌ای را نیز با آب لیمو ترکیب کنید و هم بزنید و در آن یک حبه سیر رنده کنید. روغن هسته انگور و آب را به آن اضافه کنید تا مخلوط غلیظ حاصل شود. نودل را که بر اساس دستور روی جعبه آماده کرده‌اید به این سس اضافه کنید. سبزیجات خرد شده را نیز اضافه کنید خوب مخلوط کنید تا نودل خوشمزه شما آماده میل کردن شود.

 ۳. نودل چیلی

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

طرز تهیه نودل چیلی نیز یکی از آسان‌ترین کارهای دنیا است! فقط کافی است تا یک بسته نودل را به روش معمول در آب جوشانده و آب‌کشی کنید. سپس یک قوطی چیلی آماده را گرم کرده و نودل را به آن اضافه کنید. در صورت دلخواه و مطابق با ذائقه‌تان می‌توانید موادی مانند پنیر خرد شده، پیاز یا فلفل سبز نیز به این ترکیب اضافه کنید.

 ۴. سوپ نودل

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

هیچ چیز نمی‌تواند مانند یک کاسه سوپ داغ نودل با آب مرغ گرمابخش روزهای سرد و دلگیر زمستان باشد طرز تهیه این سوپ نیز بسیار ساده است. سوپ مرغ را از قبل آماده کرده و سپس نودل را به آن اضافه کنیدو اجازه دهید تا کاملا پخته شود. فقط کافی است تا یکبار این سوپ را امتحان کنید تا عاشق طعم بی‌نظیر آن شوید

 ۵. املت صبحانه نودل

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

چه کسی گفته که نمی‌توان نودل را برای صبحانه صرف کرد! ترکیب نودل با ژامبون و تخم‌مرغ یکی از لذیذترین املت‌های دنیا است. برای تهیه این املت ابتدا نودل را به روش مرسوم در آب پخته و آب کشی کنید. سپس آن را داخل ماهیتابه‌ای که از قبل گرم کرده‌اید، ریخته و تخم‌مرغ‌ها را اضافه کنید. ترکیب نودل و تخم‌مرغ را کاملا هم بزنید و صاف کنید. سپس ژامبون و پنیر را اضافه کنید و چند دقیقه صبر کنید تا عطر و طعم مواد با هم ترکیب شوند.

۶. نودل با بروکلی و پنیر چدار

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

آیا تصوری درباره ترکیب نودل با کلم بروکلی و پنیر چدار دارید؟ این وعده غذایی خوشمزه و خاص را می‌توانید به آسانی تهیه کنید. ابتدا نودل را به روش مرسوم و معمول آماده کنید و سپس پنیر را به آن اضافه کنید و بگذارید تا کاملا غلیظ شود (از ترکیب‌های آماده پنیر چدار با نام Rice-a-Roni نیز می‌توان استفاده کرد). در پایان، بروکلی و مقداری فلفل سیاه را به ترکیب اضافه کرده و نوش جان کنید!

۷. ترکیب نودل با سبزیجات سرخ شده

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

غذاهای بیرون‌بر چینی با وجود اینکه بسیار خوشمزه هستند، ولی قیمت بالایی دارند؛ در حالی که با اندکی حوصله می‌توان به‌صورت سالم آن‌ها را تهیه کرد. کافی است تا سبزیجاتی مانند بروکلی، فلفل دلمه‌ای و هویج را تفت دهید و سپس همه مواد را با هم ترکیب کنید. در مرحله بعد، این مواد را به سس سویا آغشته کرده و حتی در صورت دلخواه مقداری تخم‌مرغ و لوبیا نیز به آن اضافه کنید. در پایان همه مواد را با نودل آماده شده مخلوط کنید.

نودل با سبزیجات سرخ شده

یک نودل خوشمزه دیگر با سبزیجات سرخ شده را می‌توانید به‌سادگی درست کنید. نودل را طبق دستور روی جعبه آماده کنید ولی کامل آن را نپزید. برای آماده کردن سس نودل آب‌لیموی تازه، سس سویا، سس ماهی، سرکه سفید، شکر، فلفل سفید و فلفل چیلی تازه خرد شده یا خشک و پودر شده را مخلوط کنید و هم بزنید تا شکر حل شود. سپس تابه را روی شعله بگذارید و سیر و زنجبیل و موسیر را یک دقیقه تفت دهید. هویج و کمی از سس آماده شده را اضافه کنید و دو دقیقه تفت دهید. قارچ، بروکلی، فلفل قرمز و کمی دیگر از سس آماده شده را اضافه کنید و تفت دادن را سه تا چهار دقیقه دیگر ادامه دهید. نودل و باقی سس را توی تابه بریزید و خوب به هم بزنید تا همه مواد با هم مخلوط شوند. در آخر قبل از برداشتن تابه جوانه ماش اضافه کنید و نوش جان کنید!

۸. نودل با پنیر

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

آیا شما نیز طرفدار پر و پا قرص پنیر هستید؟ کافی است تا نودل را به روش معمول آماده کرده، نصف قاشق چای‌خوری کره را به‌همراه ورقه‌هایی از پنیر آمریکایی یا پنیر دلخواهتان اضافه کنید. سپس اجازه دهید تا پنیر آب شود. ترکیب را هم بزنید تا پنیر به خورد همه نودل‌ها برود. بنا به ذائقه می‌توانید همانند یک مزه‌شناس حرفه‌ای مواد دیگری مانند ژامبون، سبزیجات و … را به آن اضافه کنید. 

برای درست کردن نودل با پنیر روش دیگری نیز وجود دارد. برای درست کردن این ترکیب باید نودل را مثل همیشه آماده و آبکشی کنید. کره را در یک تابه ذوب کنید و سپس به آن آرد اضافه کنید. مقدار خیلی خیلی کمی به آن شیر اضافه کنید و پیوسته مخلوط را به هم بزنید تا یکدست شود. دو فنجان پنیر رنده شده را بعد از آن اضافه کنید تا کامل آب شود. سپس سس رو به نودل آماده اضافه کنید و باقی‌مانده پنیر را روی آن بریزید. این ترکیب را در فر که از قبل گرم شده است به‌مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه با در بسته بپزید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نیز با در باز در حرارت فر بگذارید تا پنیر روی آن قهوه‌ای شود.

۹. نودل با تخم‌مرغ آب‌پز و سبزیجات

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

اگر شیفته آشپزخانه و آشپزی هستید، می‌توانید ترکیب‌های جدید و نامتعارفی را با نودل امتحان کنید! برای مثال، می‌توان میان‌وعده‌ای خوشمزه را با ترکیب نودل و سبزیجات تهیه کرد. کافی است تا نودل را با آب مرغ پخته و سپس آن ا با ترکیب سبزیجات تفت داده شده مانند قارچ، اسفناج و برگ چغندر مخلوط کرده و در پایان، رویه آن را با تخم‌مرغ آب‌پز تزیین کرد. این ترکیب خوشمزه را می‌توان با سس تند مانند sriracha (ترکیب چیلی و سیر) به‌همراه کمی فلفل سیاه تازه میل کرد.

۱۰. نودل پد تایلندی

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

این طرز تهیه نودل اندکی با سایر دستورهای تهیه متفاوت است. ابتدا باید نودل را طبق دستورالعمل روی پاکت آماده کرده و سپس آن را با مقدار زیادی کره بادام‌زمینی مخلوط کنید. ترکیب مواد را به ظرف بزرگی منتقل کرده و آن را با انواع سبزیجات و دانه‌های کنجد ترکیب کنید.