گوگل با انتشار پیامی از اتهام مربوط به ائتلاف ۳۸ ایالت آمریکا در مورد باز طراحی موتور جستجو واکنش نشان داده و اعلام کرده است بازطراحی های جدید می تواند به کسب و کار کاربران آسیب بزند.

۳۸ دادستان از ایالت‌های مختلف آمریکا گوگل را به انحصار طلبی در موتور جستجو متهم کرده بودند. در این شکوائیه اعلام شده بود این شرکت باید موتور جستجوی خود را بازطراحی کند. اکنون گوگل نسبت به این شکوائیه واکنش نشان داده و اعلام کرده است موتور جستجوی این شرکت از طریق بازخورد های کاربران توسعه داده شده و باز طراحی آن می‌تواند به کسب و کارها آسیب بزند.

گوگل در بیانیه‌ای در وبسایت خود در مورد باز طراحی موتور جستجو اعلام کرده است: این شرکت هرگز به دنبال آسیب به رقبا نبوده است. همچنین پیشرفت موتور جستجو با توجه به بازخورد کاربران بوده و شامل لینک های مستقیم به کسب و کارها با هدف برآورده شدن نیاز کاربران انجام گرفته است. دربیانیه گوگل به طراحی بینگ مایکروسافت نیز اشاره شده و اعلام شده که مایکروسافت نیز از چنین بازخوردی برای توسعه استفاده کرده است. متن اصلی بیانیه مربوط به شکواییه اخیر و اعلام این موضوع بوده که باز طراحی موتور جستجو باعث آسیب به کسب و کارهای متوسط و کوچک خواهد شد.