آبشارها یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی‌اند. برای اینکه بتوانید از این جاذبه‌‌های فوق‌العاده دیدن کنید، لازم نیست راه دوری بروید. چند مورد از آبشارهای تهران را معرفی می‌کنیم تا برای روزهای آخر هفته بهار و تابستان، برای دیدن آنها وقت بگذارید.(قسمت دوم)

 

آبشار شکر آب

آبشارهای تهران - آبشار شکرآب

– بهترین زمان بازدید: بهار و تابستان.
– آدرس: استان تهران، شمیران، رودبار قصران، روستای شکرآب.
– وسایل موردنیاز و نکاتی که باید بدانیدبرای رسیدن به این آبشار باید مسیری را پیاده‌روی کنید؛ پس وسایل لازم برای پیاده‌رویِ چندساعته مثلا کفش پیاده‌روی مناسب داشته باشید. برخی از قسمت‌ها شیب‌دار است و بنابراین، بد نیست که تجهیزات کوهنوردی هم همراه ببرید.
– مسیر دسترسی: دسترسی به آبشار شکرآب راحت است. باید به جاده لواسان فشم بروید و از فشم به اوشان و در نهایت به روستای آهار بروید. روستای آهار آخرین جایی است که می‌توانید با ماشین حرکت کنید و از آنجا به بعد باید پیاده‌روی کنید.

آبشار شکرآب در بخش رودبار قصران و در شهرستان اوشان قرار گرفته است. این آبشار در روستایی به همین نام واقع شده و مهم‌ترین جاذبه این روستاست. روستای شکرآب در نزدیکی روستای مشهور آهار قرار دارد. این منطقه در تمام فصول سال زیبا است. تابستان‌ها درختان میوه‌دار به‌خصوص آلبالو و گیلاس زیبایی خیره‌کننده‌ای به آن می‌دهند و در پاییز با هزاران رنگ زیبای پاییزی مزین می‌شود. بازدید از این جاذبه رایگان است و تقریبا نصف روز باید برای آن وقت بگذارید.

آبشار سنگان

آبشارهای تهران - آبشار سنگان

– بهترین زمان بازدید: فروردین و اردیبهشت (اگر دوست دارید آبشار یخی و قندیل‌های زیبای آن را ببینید، زمستان را برای بازدید از آن انتخاب کنید).
– آدرس: استان تهران، ۲۰کیلومتری شمال غرب تهران، بخش کن، روستای سنگان.
– وسایل موردنیاز و نکاتی که باید بدانید: برای گردش کوتاه ۱روزه در اطراف این آبشار وسایل طبیعت گردی، کفش مناسب، کرم و عینک ضدآفتاب همراه داشته باشید. دوربین عکاسی را هم فراموش نکنید.
– مسیر دسترسی: برای اینکه خودتان را به این آبشار برسانید، باید از غرب تهران به جاده کن به سولقان بروید. تقریبا ۱۰ کیلومتر بعد از سولقان می‌توانید تابلوی این روستا را مشاهده کنید. بخشی از مسیر منتهی به آبشار، ماشین‌رو نیست و باید پیاده‌روی کنید.

آبشار سنگان در روستای خوش‌آب‌وهوای سنگان در منطقه کن قرار دارد. این روستا ۲۱۰۰ متر از دریا ارتفاع دارد و دارای باغ‌های گردو، گیلاس، هلو و زردآلو است. آبشار سنگان در شمال غربی روستا واقع شده است. ارتفاع این آبشار به ۳۰ متر می‌رسد و قبل از اینکه از ارتفاع فرو بریزد، آب این آبشار از باغات روستا می‌گذرد. در فصل زمستان این آبشار یخ می‌زند و منظره‌ای زیبا و جذاب ایجاد می‌کند که دیدن آن خالی از لطف نیست.