خبرگزاری ایسنا: ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد.

ششمین دوره کتاب‌گردی همزمان با روز پایانی بیست وهفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی با حضور احمد مسجدجامعی – عضو شورای شهر تهران -، مهدی‌ هاشمی – رئیس شورای شهر تهران -، نیکنام حسینی‌پور – دبیر هفته کتاب و مدیرعامل موسسه خانه کتاب – و محمدرضا جوادی یگانه – معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران – آغاز شده است.

گزارشی از آغاز ششمین دوره‌ی کتاب‌گردی

کتاب‌گردی از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف در سعادت‌آباد آغاز شد. در این بازدید، مهدی هاشمی – رئیس شورای شهر تهران – در رابطه با فعالیت‌های این نشر گفت: بخش مهمی از آثار منتشرشده در این انتشارات به تالیفات و نوشته‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اختصاص دارد. این کتاب‎ها درباره دوران مبارزه برای پیروزی انقلاب اسلامی، دوران جنگ تحمیلی و دوران بازسازی کشور است.

در این بازدید از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد.

مقصدهای بعدی شهر کتاب ابن‌ سینا در شهرک غرب و کتاب‌فروشی آموت در مرزداران بود. در بازدید از کتاب‌فروشی آموت از تابلو راهنمای این کتاب‌فروشی رونمایی شد و احمد مسجدجامعی قول داد تا نصب تابلو راهنمای کتاب‌فروشی‌ها در همه جای تهران اجرایی شود. بنیان‌گذار برنامه کتاب‌گردی همچنین گفت: سیاست ما این است که کتاب‌فروشی‌های محله (پاتوغ کتاب) را در محلات مختلف تهران رونق دهیم.

همزمان با برنامه کتاب‌گردی در این کتاب‌فروشی، مجموعه‌ آثار رضا جولایی با حضور این نویسنده و مخاطبان روخوانی شد.

یوسف علیخانی – مدیر کتاب‌فروشی و انتشارات آموت – نیز با تشکر از رسول کشت‌پور – شهردار منطقه ۲ تهران – گفت: پس از یک سال و نیم دوندگی، بالاخره مجوز کتاب‌فروشی آموت صادر شد و شهردار منطقه ۲ تهران برای راه‌اندازی این کتاب‌فروشی از هیچ حمایتی دریغ نکرد.

برنامه کتاب‌گردی با هدف تاکید بر اهمیت نقش کتاب‌فروشی‌ها برگزار می‌شود.