برزیل، چین، ایالات متحده آمریکا و مکزیک در میان کشورهای برتر تولید کننده مرکبات جهان قرار دارند. این درحالی است که از انواع مرکبات می توان به لیمو، گریپ فروت، پرتقال و نارنگی اشاره کرد.

به گزارش  “worldatlas”، کشت مرکبات به عنوان یک فعالیت اقتصادی در برخی از نقاط جهان انجام می شود. چراکه دارای کار فشرده ای نیست و در عین حال در هر فصل ، به خصوص در فصل بهار رشد می کند. از سوی دیگر، مرکبات در مرحله رسیدن به نور خورشید نیاز دارند.

این میوه بین ۶-۸ ماه طول می کشد تا بعد از لقاح، به ثمر بنشیند. تولید مرکبات در نیمکره شمالی، به ویژه در کشورهای مدیترانه ای، معمول است. براساس گزارش کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (انکتاد) حدود ۱۴۰ کشور بزرگ تولید کننده مرکبات در جهان وجود دارد. این درحالی است که فائو در سال ۲۰۱۱، تولید مرکبات جهان را حدود ۱۱۵,۶ میلیون تن برآورد کرده است.

برزیل تولید کننده برتر مرکبات در جهان است، به طوری که تولید سالانه آن به حدود ۲۰ میلیون تن می رسد. همچنین به عنوان صادر کننده برتر آب پرتقال در جهان هم شناخته می شود.

همچنین در ادامه این فهرست، چین با تولید سالانه حدود ۱۹,۶ میلیون تن مرکبات در جایگاه دوم قرار دارد. استان های برتر تولید مرکبات در چین عبارتند از جیانگشی، گوانگشی، هونان و چونگ کینگ. مرکبات تولید شده در چین یا به صورت محلی مصرف یا به کشور دیگری صادر می شوند. بازار اصلی برای میوه های مرکبات چینی و مشتقات آن آسیای جنوب شرقی است. اما به دلیل بیماری لکه سبز مرکبات (citrus greening ) و شرایط نامناسب آب و هوایی ، تولید این محصول به شدت کاهش یافته است.

اما سومین تولید کننده بزرگ مرکبات ، ایالات متحده آمریکا با تولید سالانه بیش از ۱۰ میلیون تن است. این درحالی است که بیش ترین میوه مصرفی آمریکایی ها، پرتقال است. همچنین اکثر پرتقال ها و دیگر مرکبات در فلوریدا، آریزونا و تگزاس رشد می کنند.

بیشتر مرکبات تولید شده در ایالات متحده به صورت آب میوه، به خصوص آب پرتقال فرآوری می شود. در حالی که آب میوه به صورت محلی مصرف می شود، در عین حال به شکل یخ زده صادر می شود. از سویی امریکا در تولید آب پرتقال، با اختصاص ۷۱ درصد از پرتقال خود به تولید آب میوه ، پس از برزیل، قرار دارد.

مکزیک با تولید سالانه بیش از ۶,۸ میلیون تن مرکبات در جایگاه بعدی قرار دارد. این درحالی است که به دلیل بیماری لکه سبز ، تولید مرکبات در مکزیک به طور چشمگیری کاهش یافته است؛ در حالی که تولید انگور، لیمو و لیمو ترش به دلیل تقاضای زیاد افزایش یافته است. در واقع، مکزیک تولید کننده و صادر کننده پیشرو لیموشیرین و لیمو ترش محسوب می شود. همچنین می توان به مناطق گرمسیری جنوب غربی جالسکو، کلیمه و گوررو به عنوان مناطق کشت لیمو ترش اشاره کرد.