نمک زیاد خوردن

غذاهای شور ،کنسروی و فرآوری شده مثل چیپس و پفک به دلبل داشتن نمک زیاد باعث پف صورت می شود . ممکن است پوست صورت با پیری زودرس مواجه شود .

Your salt intake isn't the issue -- here's what is

 

آب داغ

درسته که آب داغ باعث آرامش و رفع خستگی می شود اما به مرور زمان می تواند باعث خشکی ،سوختگی ،اگزما و لک شدن صورت شود .پس اگر از آب داغ استفاده می کنید و نمی توانید این عادت را ترک کنید پس از حمام یا شستن صورت از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

How to Wash Your Face the *Right* Way - An Easy Guide to Cleansing

 

کم خوابی

بهترین داروی زیبایی و شادابی پوست صورت،خواب کافی است.شب زمانی است که بدن در حالت بازسازی قرار می گیرد و پوست شروع به ترمیم شدن می کند.

اگر دچار سیاهی دور چشم ،رنگ پریدگی یا افتادگی پلک هستید ممکن است به دلیل کمبود خواب باشد.بهترین میزان خواب ۷ ساعت است پس اگر میخواهید پوستی جوان و شاداب داشته باشید به اندازه و درست بخوابید.

17 Proven Tips to Sleep Better at Night

 

سیگار

سیگار علاوه بر آسیب های زیادی که به بدن از جمله شش ها وارد می کند تاثیرات بسیار بدی هم روی پوست صورت می گذارد.سیگار باعث می شود اکسیژن کافی به پوست صورت نرسد و چین و چروک هایی در ناحیه اطراف لب به وجود بی آید.افراد سیگاری معمولا صورتی رنگ پریده دارند و این هم یکی از آسیب هایی است که سیگار به پوست صورت میزند.

States Tempting Fate With Cigarette Bans – Mackinac Center