یکی از نکات جالب در مورد ترسیم شخصیت‌های کارتونی و کمیک‌ها این است که هنرمندان هرگز محدود به تصورات خود نمی شوند.  ترسیم شخصیت های کارتونی خود از افراد واقعی هیچ اشکالی ندارد!

با این حساب بسیاری از شخصیت های کارتونی که می شناسیم و دوستشان داریم در واقع آواتار کارتونی یک شخصیت واقعی هستند! با چند شخصیت کارتونی معروف بر اساس افراد واقعی آشنا شوید!

 

۱۰ شخصیت کارتونی بر اساس افراد واقعی.

 

شخصیت کارتون آقای ماگو Mr.Magoo برگرفته از یک چهره کمدی

 

شخصیت معروف کارتونی “ماگو” به خاطر چشمهایش مشهور شد. ماگو از همه چیز ناراضی بود. او کاریکاتوری از نوشته‌های نویسنده میلارد کافمن بود ، اما مدیر خلاق پیت برنیس و همکارانش این ایده را از شخصیت کمدی معروف در فیلم‌های کوتاه به نام دبلیو سی “WC” الهام گرفته و به نویسنده ارائه دادند.

ملوان زبل، برگرفته از یک ملوان واقعی به نام فرانک‌راکی

 

با یک نگاه به فرانک‌راکی  متوجه خواهید شد که “السی کرسلر” کاریکاتوریست و انیماتور از کجا به شخصیت ملوان زبل، یکی از معروف ترین کارتون‌ها رسیده است! در واقع ، فرانک ویگل ، یک دریانورد یک چشم واقعی و عاشق مبارزه با دست ها و لوله ها ، شخصیت کارتونی ملوان زبل است و آنها شبیه هم هستند!

 

دنیس خطر Dennis the menace

 

شخصیت کودک شیطانی به نام دنیس، که همیشه خود را با خرابکاری و شیطنت به دردسر می‌انداخت در واقع برگرفته از پسر هنرمند نقاش “لوید کتچام” بود، روزی مادر پسرک فریاد زد و گفت: پسر شما خطرناک است و نقاش تصمیم گرفت براساس آن داستان پسرکی را خلق کند که هر روز دست به خرابکاری جدیدی می‌زد.

شخصیت جادوگر بدجنس

 

مشهورترین شرور در فیلم های کودکان، جادوگر بدجنس فیلم زیبایی‌خفته بود که بر اساس شخصیت “النور آودلی” بازیگر رادیو آمریکایی در آن زمان ساخته شد که صدای او به عنوان صدای آشنا چندین شخصیت کارتونی در حافظه‌ها مانده‌است.

 

شخصیت تینکر بل

 

این پری معروف توسط نویسنده J.M. Barrie در سال ۱۹۰۴ برای نمایش پیتر پان ایجاد شده است و در نسخه معروف دیزنی برای به تصویر کشیدن پری از مارگارت‌کری بازیگر زن الگوبرداری شد. شایعات در آن زمان مبنی بر به تصویر کشیدن تینکر بل براساس شخصیت مریلین مونرو صحت نداشت.

 

شخصیت سام یوسمیتی

 

عصبانی ترین شخصیت کارتون معروف لونی‌تونز ، که به لباس گاوچرانی‌اش معروف بود، از شخصیت کارگردان “فریتز فریلنگ” الهام گرفته شده بود ، اما در نسخه های بعدی این شخصیت کمیک بر اساس شخصیت کمدین آمریکایی “ریچارد رد اسکیلتون ” که  به “Deadeye” معروف بود، ساخته شد.
شخصیت سفید برفی در فیلم سفید برفی

 

در فیلم سفید برفی و هفت کوتوله، شخصیت اصلی بر اساس ویژگی‌ها و جزئیات شخصیتی Marge Champion ، بازیگر آمریکایی، به عنوان مدل الهام گرفته شد.

 

شخصیت کارتونی مینی لولو

 

لولوی کوچک شخصیتی الهام گرفته از کاریکاتوریست “مارجوری هندرسون بویل” است و ویژگی الهام گرفته شده‌اش از دوران کودکی او است.

 

شخصیت کارتونی پوکاهونتاس

 

پوکاهونتاس بر اساس شخصیت “ایرنه بدارد” آمریکایی از نژاد بومی آمریکا ساخته شده است. “بدارد” نه تنها صدای Pocahontas را دوبله کرد ، بلکه منبع الهام هنرمندان و تصویرگران بود و آنها از جزئیات و حرکات شخصیت بدارد الهام می‌گرفتند.

 

دیو و دلبر

 

شخصیت Belle در دیو و دلبر از شخصیت نویسنده و تهیه کننده کلاسیک انیمیشن آمریکایی در دهه ۱۹۹۰ ، شری‌استونر Sherri Stoner اقتباس شده است. شری استونر در دیزنی کار می‌کرد و الگوی بسیاری از شخصیت‌های کارتونی این شرکت مانند آریل در پری دریایی و دختر زیبا در دیو و دلبر بود که حتی از لحاظ ویژگی‌های فردی هم به او شباهت دارند.