۱٫ سوپ هویج برای کودک:

آیا فرزند شما دیگر تمایلی به خوردن غذاهای هویج دار نشان نمی دهد؟ آیا شما مجبور می شوید هویج های خریداری شده از بازار را دور بریزید؟ نگران نباشید! در اینجا یک راه عالی برای استفاده از هویج های اضافی معرفی شده است.
مواد لازم برای تهیه سوپ هویج برای کودک عبارتند از:
یک قاشق غذاخوری کره
یک قاشق غذاخوری پر از روغن زیتون
یک عدد پیاز
یک ساقه کرفس
دو حبه سیر
یک قاشق چایخوری جعفری
پنج فنجان هویج خرد شده
دو فنجان آب
چهار فنجان آب مرغ یا آبگوشت های گیاهی
۲/۱ قاشق چایخوری نمک و فلفل ( به سلیقه ی خودتان)
برای تهیه سوپ هویج، ابتدا کره را ذوب کرده و روغن حاصل را روی حرارت متوسط قرار دهید، سپس، پیاز و کرفس را به روغن اضافه کنید و تا زمانی که آن ها نرم شوند، پیاز و کرفس را در روغن بپزید. در حال حاضر سیر و جعفری را به آن ها اضافه کرده و بگذارید به مدت حدود ۱۰ ثانیه تفت بخورند. بعدی هویج، آب و آب مرغ یا آبگوشت های گیاهی را به آن مواد سرخ شده اضافه کنید و اجازه دهید برای حدود ۲۵ دقیقه بجوشند. اکنون سوپ مرغ شما آماده است، اما برای راحتی کودک خود، آن را در مخلوط کن بریزید تا صاف شده و به شکل پوره درآید. سپس، نمک و فلفل را به پوره اضافه کرده و غذای کودک خود را بدهید.

۲٫ پوره هویج با فندق له شده مناسب برای کودکان:

دستو پخت پوره هویج با فندق له شده، آسان است و شما می توانید در مدت زمان کوتاه، یک غذای مفید برای کودک خود آماده کنید.
مواد لازم برای تهیه پوره هویج با فندق له شده عبارتند از:
۳ عدد هویج
دو عدد سیب زمینی
دو قاشق غذاخوری فندق
دو قاشق غذاخوری زیتون سبز
دو قاشق چایخوری اسانس پرتقال
یک حبه سیر
دو قاشق چایخوری روغن زیتون با مقداری کره
۲/۱ قاشق چایخوری نمک.
برا آماده کردن پوره هویج با فندق له شده، ابتدا تقریبا یک لیتر آب را در یک ظرف بزرگ بریزید و ظرف را روی حرارت قرار دهید تا آب به جوش آید. هویج ها و سیب زمینی ها را در آب جوش قرار دهید تا در حدود ۱۲ تا ۱۵ دقیقه بپزند، همچنین، شما می توانید هویج ها و سیب زمینی های بخارپزشده را برای تهیه پوره استفاده کنید. در حال حاضر، در ظرفی دیگر، فندق ها را از پوست خارج کرده و با زیتون، پرتقال، سیر و یک قاشق غذاخوری از روغن مخلوط کنید. هویج ها و سیب زمینی های بخارپزشده را همراه با یک قاشق غذاخوری روغن و نمک در غذاساز یا مخلوط کن بریزید و اجازه دهید مواد کاملا با هم مخلوط شده و ترکیب صافی به دست آید. سپس، این پوره به دست آمده را با خمیر فندق له شده ترکیب کنید تا طعم بهتری داشت باشد. کودکان برای خوردن این دستور غذایی هویج نه تنها بهانه گیری نمی کنند، بلکه تمایلی به ترک آن هم نخواهند داشت!

کافی است کودک شما فقط یک بار کوفته برنجی هویج دار را امتحان کند، حتما عاشق آن می شود.
مواد لازم برای تهیه کوفته برنجی هویج دار عبارتند از:
۳ فنجان هویج بخارپز
نصف سفیده تخم مرغ
۴/۱ فنجان پنیر پارمسان
۴/۱فنجان خرده نان
۲/۱ قاشق چایخوری دارچین
۲/۱ قاشق چایخوری شکر
نمک، فلفل، زیره، پودر سیر، ادویه
پودرهای سوخاری برای پوشش دادن نان برنجی ها
جعفری
برای تهیه کوفته برنجی هویج دار، همه مواد تشکیل دهنده به جز پودرهای سوخاری را باهم مخلوط کنید. مواد مخلوط شده را به شکل مخروط در آورده و پودرهای سوخاری بغلتانید و در یک دیس قرار دهید. اکنون، این کوفته برنجی ها را در روغن سرخ کنید، با سرخ کردن ۳ دقیقه برای هر طرف آن، کوفته ها به رنگ قهوه-ای در می آیند. پس از آماده شدن کوفته برنجی های هویج دار، بر روی آن ها جعفری ریخته و برای کودک خود سرو کنید!

۴٫ هویج خلالی سرخ شده برای کودک:

هویج خلالی سرخ شده؟ بله، این یک میان وعده مفید و سالم برای فرزند شما است، که بسیاری از کودکان سبزیجات خلالی سرخ شده را دوست دارند.
مواد لازم برای تهیه هویج خلالی سرخ شده عبازتند از:
هویج (به مقدار لازم)
دو قاشق چایخوری روغن و نصف قاشق چایخوری نمک.
برای تهیه هویج خلالی سرخ شده، هویج ها را به صورت خلالی برش دهید و آن ها را همراه با مقداری نمک در روغن قرار دهید. پس از موت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه، هویج خلالی سرخ شده سما آماده خواهند بود. اکنون، کودک شما از میان وعده سالم خود لذت خواهد برد!

پختن دستور العمل های هویج دار برای کودکان بسیار سرگرم کننده است! بنابراین، همیشه هویج را در لیست خریدهای خود قرار داده و با مهارت و خلاقیت خود، با این سبزی سالم، غذاهایی درست کنید که کودک شما عاشق هویج شود.