تهیه کننده آثاری چون «لیسانسه ها»، «صاحبدلان»، «اغما» و… با اشاره به رفتن کارگردانان خوب کمدی از تلویزیون گفت: در شبکه نمایش خانگی دستمزدها فضایی و حداقل ۲۰ برابر تلویزیون است بنابراین کارگردانان ترجیح می دهند به جای اینکه همان کار را با پول کم در تلویزیون بسازند، در نمایش خانگی انجام دهند و پول بیشتری بگیرند.

 

رضا جودی با اشاره به دلیل کاهش آثار طنز در تلویزیون گفت: ساخت فیلم یا سریال کمدی و طنز بسیار سخت است؛ چراکه قرار نیست مردم را با هر بی اخلاقی بخندانیم. خنداندن مردم کار بسیار سختی است و نویسنده باید زمان زیادی بگذارد تا بتواند اکثر مخاطبان را راضی نگه دارد و مردم با اثرش بخندند.

او ادامه داد: صدا و سیما نه تنها سدی بر تولید آثار کمدی نمی‌گذارد بلکه علاوه بر تاکید بر ساخت این ژانر، هرگونه حمایتی هم می‌کند. اینکه عده ای از کارگردانان می‌گویند به دلیل فضای بسته تلویزیون و ممیزی ها به سمت مدیاهای دیگر رفته اند، حقیقت ندارد.

تهیه‌کننده سریال «لیسانسه‌ها» تصریح کرد: ما تهیه کنندگان در تلویزیون دقیقه‌ای ۴ میلیون تومان سریال می‌سازیم درحالی که در مدیاهای دیگر مثل نمایش خانگی هزینه هر دقیقه ساخت سریال به ۲۰ میلیون تومان هم می رسد.

جودی افزود: بودجه تلویزیون به بیت‌المال وصل است و برای خودش حساب و کتاب دارد اما در نمایش خانگی معلوم نیست پول از کجا می آید. طبیعی است در شبکه نمایش خانگی دستمزدها فضایی و حداقل ۲۰ برابر تلویزیون است بنابراین بازیگران، کارگردانان و تهیه کنندگان ترجیح می دهند پول بیشتری بگیرند؛ به همین دلیل از تلویزیون رفته اند.