پیروزی افکار هدفمند

 

 

گام اول : فعالیت های خسته کننده را متوقف سازید .

 

شاید عجیب باشد که برای شروع مجبور باشید توجه خود را به فعالیت ها و سرگرمی هایی که تا کنون به آنها اشتغال داشتید را کمتر سازید و به امر دیگری مشغول شوید .

هرگز خود را برای انجام کاری که دوست ندارید مجبور نکنید زیرا این کار باعث نابودی شما می شود و پیشرفتی نخواهید داشت پس باید امواج منفی را از خودتان دور سازید.

در حال حاضر بهترین کار این است که کنترل بیشترب بر افکار و حالات خود داشته باشید در هر حال سعی کنید توجه خاصی به سیستم عصبی خود داشته باشید،

تا با این کار به نتیجه مطلوب که همان آرامش در کارها و ثبات در برنامه ریزی زندگیتان است دست یابید هرگز فراموش نکنید که از این به بعد فعالیت و همکاری با مغزتان وظیفه اصلی شماست .

کنترل بیشتری به ذهنتان داشته باشید و به جای اینکه آنرا همچون غولی بسازید این حالت را مشوق خود بدانید .

 

گام دوم : توانایی هایتان را با زمان هماهنگ سازید .

 

اگردرزمان مناسب به فکر حل مشکلاتتان نباشید , خیلی زودتر از آنچه فکرکنید در شرایطی قرار می گیرید که دیگر قادر به هیچ کاری نمی باشید . این کار معمول ترین عکس العمل در میان افرادی است که توانایی لازم را برای انجام کارهای شخصی شان ندارد .

درحال حاضر مدت زمان کوتاهی را صرف انجام فعالیتهایی کنید که در زمان نه چندان دور زمان قابل توجهی را برایتان ذخیره کند (هرگزبرای انجام کاری زمان پیدا نخواهیدکرد , اگربه زمان نیازدارید باید آنرا خلق کنید )
چارلزبوکسن

 

 

مرحله دوم : تامین انرژی ابدی

 

این مرحله ضمن تامین انرژی های درونیتان , این قدرت را در اختیارتان قرار می دهد که طعم خوب زندگی را بچشید و از آن لذت ببرید .

( برای پیشرفت و ترقی ابتدا پاهای سالم نیاز دارید تا بتوانید در مسیر راه همراهتان باشند منبع اصلی یعنی انگیزه و تفکرات مثبت , جسم , ذهن و احساساتتان را نباید فراموش کنید زیرا این موارد مخزن انرژی شما در طول مسیر می باشد که موتور حرکتتان را روشن نگه می دارد )

 

 

گام سوم : وجودتان را سرشار از احساسات مسرت بخش کنید .

 

این گام یکی از بهترین مراحل این کتاب است , نه فقط به خاطر لذت و شعفی که به دنبال دارد بلکه به خاطر قدرت فوق العاده ای که در مدت بسیار کوتاه به افراد می بخشد .

هرگز خودم را از ساعاتی که احتیاج به تفریح و لذت دارم محروم نمی کنم و به دلیل کار و مشغله روزانه , نیازهای اصلی زندگیم را بر هم نمی زنم حتی اگر عقیده ام اشتباه باشد .

برای خود من بارها و بارها اتفاق افتاده است که در حین کار یاحتی گفتگوهای تلفنی احساس نموده ام که به آرامش و تنهایی نیاز دارم , اولین راهی که به نظرم می رسد , حمام معطر و آرامش بخش با روغن های معطر است .

این تمرین را هر وقت که مایلید درمنزل انجام دهید و ازمحیط گرم , مطبوع و معطرحمام منزل لذت ببرید.
هرگاه در معرض فشارهای کاری و اجتماعی قرار می گیرم و شرایط را غیر قابل تحمل احساس   می کنم , تصور می کنم که بر قله کوهی در میان ابرها نشسته ام وغذای مورد علاقه ام را می خورم و از این کار نهایت لذت را می برم و فشارهای عصبی را از مغزم کاهش می دهم و باعث بهبودی وضعیتم می شوم .

فراموش نکنید که شما مقادیر زیادی از این انرژی را دراختیار دارید و باید بدانید که با استفاده صحیح از این انرژی قادرخواهید بود , آینده خود را آنگونه که مایلید بسازید
تزریق مقدار زیادی احساس به زندگی روزمره افراط نمی باشد بلکه انگیزه ای برای پیشرفت است .

آموختن مهربانی و قدردانی ازخود بسیار مهم است زیرا وقتی به قلبمان فکر می کنیم تنها خودمان نیستیم که مهم جلوه می کنیم بلکه انعکاسی از کل مخلوقات جهان است که درحجم کوچکی ظاهرشده است .

 

زمان فعالیت

تفریح لذت بخشی را برای خود برنامه ریزی کنید و همین امروز شروع کنید. به طورمثال قدم زدن یانشستن برروی صندلی در پارکی که در نزدیکی محل زندگیتان است و یا یک حمام گرم که آرامش شما را تامین کند .

یک دوش آب سرد که احساس درونیتان را تحریک کند و احساس خوبی به شمادهد .

یک لیوان آبمیوه تازه با شکلات , نیم ساعت گوش دادن به موسیقی مورد علاقه تان , نگاه کردن به آلبوم خانوادگی یا کتابی از مجموعه عکسهای زیبا یکی دو هفته آینده برنامه های معمول زندگی خود را تغییر دهید

به سینما یا تئاتر بروید , یک بعد از ظهر را در مزرعه ای سرسبز بگذرانید در استخری زیبا شنا کنید , قایقرانی کنید و یا از صمیمی ترین و عزیزترین فرد زندگیتان برای شام دعوت کنید , به دیدن کنسرت زنده وجالب بروید .

این برنامه های جدید که تا بحال در روال عادی زندگیتان نبوده , شاید تغییرات قابل توجهی در روحیه شما ایجاد کند یا حداقل باعث تحریک انگیزه هایتان برای یک زندگی نو با روالی جدید شود .

 

برگرفته از کتاب پیروزی افکار هدفمند