ماسک تخم کتان یکی از مغذی‌ترین ماسک‌های صورت و پوست است که به آسانی می‌توانید آن را در خانه تهیه کنید. تخم کتان غنی از مواد با ارزشی همچون اسیدهای چرب امگا۳ و انواع ویتامین‌ها است. تخم کتان را چه به صورت خوراکی و چه به صورت ماسک استفاده کنید، فواید فراوانی برای زیبایی و […]

ماسک تخم کتان یکی از مغذی‌ترین ماسک‌های صورت و پوست است که به آسانی می‌توانید آن را در خانه تهیه کنید. تخم کتان غنی از مواد با ارزشی همچون اسیدهای چرب امگا۳ و انواع ویتامین‌ها است. تخم کتان را چه به صورت خوراکی و چه به صورت ماسک استفاده کنید، فواید فراوانی برای زیبایی و سلامت پوست دارد.

فواید تخم کتان برای پوست

از خواص تخم کتان می‌توان به ضد چروک بودن، بالا بردن خاصیت ارتجاعى پوست، بستن منافذ باز و ترمیم کردن پوست اشاره کرد. تخم کتان سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌ها از جمله ویتامین B، ویتامین A، ویتامین E، امگا۳، امگا۶، امگا۹ و مواد معدنی و فیبر است که کمک بسیار زیادی به شادابی پوست شما می‌کنند.

به طور کلی فواید تخم کتان برای پوست عبارتست از:

-پاکسازی ناخالصی‌های موجود روی پوست
-از بین برنده چین و چروک و کمک به جوانسازی پوست
-افزایش درخشندگی و استحکام پوست
-جلوگیری از به وجود آمدن جوش و آکنه
-بالا بردن رطوبت پوست
-لایه‌برداری پوست
-پاک کردن چربی‌های اضافی پوست

طرز تهیه ماسک تخم کتان

برای تهیه ماسک تخم کتان به یک قاشق چای‌خوری تخم کتان بو داده و سه قاشق چای‌خوری آب نیاز دارید.

تخم کتان بو داده را در هاون یا مخلوط‌کن ریخته و پودر کنید؛ سپس آب را به آن افزوده و تا جایی که ماسک حالت چسبناکی به خود بگیرد، هم بزنید و مخلوط کنید.

دست‌ها را شسته و ماسک را آرام آرام روی کل صورت خود بگذارید.

ماسک را مدت یک ساعت روی پوست نگه دارید و بعد با آب گرم صورت خود را بشویید.

در نهایت با یک حوله نرم صورتتان را خشک کنید.

لازم است این نکته یادآوری شود که از صحبت کردن در هنگام زدن این ماسک خودداری کنید؛ زیرا خمیر کتان به دلیل خشک شدن؛ باعث ایجاد خطوطی روی پوست شما می‌شود.

در ضمن بهتر است برای کسب نتیجه بهتر، این ماسک را هر روز استفاده کنید. همچنین می‌توانید از خاصیت درخشندگی و نرم‌کنندگی این ماسک برای گردن و دستان خود کمک بگیرید.

نکته: این ماسک تا یک هفته (در یخچال) قابل استفاده است.