استودیو مارول:

طی دهه‌ای که منتهی به ۲۰۲۰ شد، و یک سال قبل‌تر از آن، مارول هر ساله پرفروش‌ترین فیلم‌های ابرقهرمانی سال را در اختیار خودش داشتـه، عناوین این استودیو در دهه گذشته همواره در لیست موفق‌ترین فیلم‌های سال قرار داشتند.

طی دو سال اخیر نیز به لطف Avengers: Infinity War (انتقام‌جویان: جنگ ابدیت) و Avengers: Endgame (انتقام‌جویان: پایان بازی) هیچ استودیویی توان رقابت با مارول را نداشتـه است. اما امسال قضیه خیلی فرق کرده، شیوع کرونا و‌ تعطیلی سالن‌های سینما در سراسر جهان باعث شده که این استودیو نتواند در ۲۰۲۰ هیچ فیلمی را روی پرده ببرد.

 

 

اگر شیوع کرونا باعث تعطیلی سینما نمی‌شد و دیزنی را لنگ نمی‌ذاشت، بدون شک پرفروش‌ترین فیلم‌های ابرقهرمانی ۲۰۲۰ هم به مارول تعلق داشتند، ولی در کمال تاسف اوضاع طبق انتظار پیش نرفت و باکس آفیس امسال بی‌رونق باقی مانده است.

البته ما طی ۲۰۲۰ شاهد اکران فیلم‌های ابرقهرمانی بوده‌ایم، از جمله Birds Of Prey (پرندگان شکاری) محصول دی‌سی که در گیشه با استقبال سرد طرفداران روبرو شد و خیلی کم فروخت. Sonic the Hedgehog (سونیک خارپشت) نیز یکی دیگر از فیلم‌های امسال است که در رده ابرقهرمانی قرار می‌گیرد.

از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹، مارول هر ساله حداقل یک فیلم و حداکثر سه فیلم را روی پرده برده است. به همین دلیل هیچ استودیویی در جهان وقتی که صحبت از ژانر ابرقهرمانی باشد نمی‌تواند با مارول رقابت کند، حتی دی‌سی که همواره از آن بعنوان بزرگ‌ترین رقیب مارول در این ژانر یاد می‌شود.

اما شیوع کرونا باعث شد که دست مارول طی ۲۰۲۰ از پشت بسته شود، در نتیجه مشکلاتی که کرونا برای سینما به وجود آورده، مدیران مارول تصمیم گرفتند تا طی ۲۰۲۰ هیچ فیلمی را اکران نکنند.

Black Widow (بیوه سیاه) که قرار بود اولین فیلم مارول در ۲۰۲۰ و آغازکننده فاز چهارم MCU باشد، حالا تبدیل شده به اولین فیلم مارول در سال ۲۰۲۱.