علیرضا بیرانوند تمایل دارد به اروپا برود و در این قاره توپ بزند. او تابستان امسال در آستانه جدایی از پرسپولیس و انتقال به یک تیم خارجی بود ولی همه چیز منتفی شد. اصرار پرسپولیس روی رضایتنامه ۷۰۰ هزار یورویی باعث شد بیرانوند موقتاً قید رفتن به خارج را بزند و با عقد قراردادی ۸ میلیاردی در پرسپولیس بماند. حالا، اما دوباره ماجرای انتقال او جدی شده است.

باشگاه گیمارش پرتغال امسال در لیگ اروپا حضور دارد و می‌خواهد دروازه خود را بیمه کند. از سویی برای بیرانوند هم حضور در پرتغال و لیگ اروپا بسیار هیجان‌انگیز است. با خبر شدیم این باشگاه به صورت مستقیم با علیرضا بیرانوند مذاکراتی داشته است. علیرضا البته زبان انگلیسی بلد نیست و از طریق یکی از دوستان نزدیکش با آن‌ها مذاکره می‌کند. در طول صحبت‌های صورت گرفته، بیرانوند به باشگاه گیمارش تأکید کرده بند آزادی در قراردادش دارد و طبق آن باید ۷۰۰ هزار یورو پرداخت کنند.

رقم پیشنهادی او هم بیش از ۳ میلیون یورو است. علیرضا در نهایت به نماینده این باشگاه گفته اگر خواهان او هستند، به باشگاه پرسپولیس نامه رسمی بدهند. اگر گیمارش بپذیرد رقم ۷۰۰ هزار یورو را پرداخت کند، پرسپولیس هیچ رقمه نمی‌تواند مانع انتقال و جدایی بیرانوند شود. در قرارداد این بند به عنوان بند آزادسازی قید شده است. فعلاً پرتغالی‌ها نامه را به باشگاه پرسپولیس ارسال نکرده‌اند.

علیرضا شرایط مالی خود را به آن‌ها اعلام کرده. اگر پرتغالی‌ها نامه رسمی به قرمز‌ها بدهند یعنی تصمیم خود را گرفته‌اند و خواهان جذب او هستند. باشگاه پرسپولیس هم بدش نمی‌آید این انتقال صورت بگیرد و در شرایط وخیم مالی خود به پول کلانی برسد. البته بخشی از پول رضایتنامه علیرضا باید به خود او بازگردانده شود، چون باشگاه به این بازیکن بدهکار است و نتوانسته تا اینجای فصل دستمزدش را به طور کامل پرداخت کند. هم بیرانوند و هم پرسپولیس راضی به این انتقال هستند و حالا توپ به زمین گیمارش افتاده است.

یکی از دلایل مهم ابراز علاقه پرتغالی‌ها به بازیکنان ایران، درخششی است که مهدی طارمی و امیر عابدزاده داشته‌اند. البته مهرداد محمدی هم در تیم آوس عملکرد نسبتاً خوبی داشته است. به همین خاطر پرتغالی‌ها علاقه‌مند هستند بازیکنان ایرانی بیشتری به خدمت بگیرند.