یکی از بکرترین مقاصد طبیعی ایران پارکی جنگلی النگدره در استان گلستان است که همه‌ ساله خیل زیادی از گردشگران و طبیعت‌گردهای مشتاق را به این خطه‌ سرسبز شمال کشور می‌کشاند. النگدره در فاصله‌‌ ۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان و نزدیکی پارک جنگلی ناهارخوران قرار دارد. النگدره ۱۸۵ هکتار مساحت دارد. این پارک جنگلی با طبیعتی دست‌نخورده و سرسبزی اعجاب‌آور که مملو از انبوه درختان تناور و سربه‌فلک‌کشیده و رودخانه‌ و چشمه‌هایی با آبی زلال، آب‌و‌هوایی مطبوع و بسیار خنک است، می‌تواند مقصد دلخواه هر دوست‌دار طبیعتی باشد.

در پارک جنگلی النگدره چه کارهایی می‌توانید انجام دهید؟

قدم زدن، دوچرخه‌سواری و سایر ورزش‌ها: جاده سلامتی که یک مسیر چوبی بسیار شکیل به طول ۱۷۰۰ متر است،‌ یکی از جذاب‌ترین بخش‌های پارک جنگلی النگدره است. این جاده چوبی بسیار جذاب و پیچ‌درپیچ که از میان انبوهی از درختان می‌گذرد، مسیر رؤیایی و بسیار زیبایی را به وجود آورده که قدم زدن و وقت‌گذرانی در آن برای هرکسی با هر روحیه و خلق‌وخویی لذت‌بخش است.

جاده سلامتی گاهی با فاصله گرفتن از زمین حس راه رفتن روی پل‌های چوبی را تداعی می‌کند که می‌تواند جذابیت خاصی برای گردشگران داشته باشد. علاوه بر جاده سلامت می‌توانید در خیابان آسفالته یک‌طرفه‌ای که میان جنگل احداث شده هم چه پیاده یا ‌همراه دوچرخه‌ تردد کنید. در روزهای زوج تردد خودروها و وسایل نقلیه در این جاده از ۶ صبح تا ۱۸ بعد از ظهر ممنوع است. بنابراین می‌توانید در این روزها با خیال راحت در آن به قدم زدن، دوچرخه‌سواری یا دویدن بپردازید.

پارک جنگلی النگدرهافرادی که در روزهای زوج هفته با خودروهای شخصی به النگدره مراجعه می‌کنند، باید خودروها را بیرون از محدوده جنگلی در پارکینگ‌های اختصاصی بگذارند. همچنین برای تردد در پارک جنگلی می‌توان از خودروهای برقی که به این منظور در دسترس هستند، استفاده کرد.

در پارک جنگلی النگدره علاوه‌براین، امکانات ورزشی زیادی برای ورزش‌های توپی مانند بدمینتون، والیبال، پارک بازی کودکان و حتی مکان‌های مخصوصی برای ورزش‌هایی مانند یوگا در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار گرفته است. به‌جز این در جای‌جای پارک جنگلی نیمکت‌ها، آلاچیق‌ها و استراحتگاه‌هایی قرار دارد که می‌توانید هر زمان احساس خستگی کردید ،در یکی از این مکان‌ها به استراحت بپردازید.

پارک جنگلی النگدرهپیک‌نیک در پارک النگدره

بسیاری از افرادی که به النگدره می‌آیند، در وهله‌ اول برای پیک‌نیک و اتراق در جنگل و سپری کردن یک روز آرام وتعطیلات کنار خانواده و دوستان به این پارک جنگلی می‌روند. در پارک جنگلی النگدره امکانات متعددی از آلاچیق‌ و استراحتگاه‌ها تا فروشگاه‌های مواد غذایی و سرویس بهداشتی و… در دسترس مسافران قرار گرفته که این پارک برای برپایی کمپ و پیک‌نیک ایده‌آل می‌کند. شما می‌توانید منقل و بساط کباب هم راه بیاندازید یا یک چای ذغالی داغ برای خودتان، دوستان و اعضای خانواده‌ درست کنید. چایی که از نوشیدن در میان درختان جنگل و کنار چشمه‌ و رودخانه همراه با سمفونی گوش‌نواز طبیعت از شرشر آب تا صدای آواز پرندگان و حشرات نهایت لذت را ببرید.