پارکینگ مخفی نوعی پارکینگ مکانیزه است که امنیت زیادی برای کاربران خود دارد. طراحی آن به گونه‎ای است که یک آسانسور به اندازه جا گرفتن یک خودرو در حیاط ایجاد شده تا ماشین‎ها را به طبقه زیرزمین برساند. این آسانسور می‎تواند وزن ۲ و نیم تُن را جابه‎جا کند.
ماشین در آسانسور قرار می‎گیرد و به طبقه زیرین برده می‎شود. در زیرزمین هم صفحه‎ای گرد وجود دارد که با چرخیدن، برای پارک کردن ماشین به راننده کمک می‎کند.
این آسانسور در صورت استفاده نشدن،  هم‎سطح با زمین محوطه قرار می‎گیرد و هیچ‎کس هم متوجه وجود پارکینگ در آن مکان نمی‎شود. سقف پارکینگ می‎تواند گچی، کاشی، موزائیک یا حتی چمن باشد.

مزیت های پارکینگ مخفی
مزیت اصلی پارکینگ مخفی این است که با استفاده از آن، می‎توان در فضای کم، چندین خودرو پارک شود و کسی هم از وجود ماشین‎های پارک‎شده، خبر نداشته باشد؛ به‎خصوص در مکان‎هایی که فضای زیادی برای ساخت پارکینگ وجود ندارد؛ می‎توان از این نوع پارکینگ استفاده کرد.
ساکنان اطمینان دارند که هیچ‎کس جز خودشان نمی‎تواند وارد پارکینگ شود، زیرا برای استفاده از آسانسور پارکینگ، استفاده‎کننده رمز اختصاصی دارد.
همچنین این پارکینگ‎ها به رمپ نیاز ندارند. (رمپ یک سطح شیب‎دار است که برای دسترسی اتومبیل‎ها یا افراد به جاهای مختلف در یک ساختمان، احداث می‎شود.)

طول عمر پارکینگ‎های مخفی هوشمند، بیش از ۵۰ سال است. صرفه‎جویی در مکان و باز‎تر نشان دادن فضا، از امتیازهای این نوع پارکینگ است. پارکینگ هوشمند برای استفاده کاربران در حیاط منازل مسکونی، ویلا یا شرکت‎های بزرگ که فضای کافی در اختیار ندارند؛ کاربرد دارد.