محققان دانشگاه گرانادا اسپانیا اخیرا اظهار کرده‌اند استفاده از ویتامین دی میتواند گزینه مناسبی برای مقابله و مبارزه با ویروس کرونا باشد. تحقیقات قبلی نشان داده بود که ویتامین دی برای محافظت بدن در برابر عفونت تنفسی وبالا بردن سیستم ایمنی بدن ضروری است .اکنون محققان اسپانیایی آزمایشی را آغاز کرده اند تا ببینند آیا […]

محققان دانشگاه گرانادا اسپانیا اخیرا اظهار کرده‌اند استفاده از ویتامین دی میتواند گزینه مناسبی برای مقابله و مبارزه با ویروس کرونا باشد.

تحقیقات قبلی نشان داده بود که ویتامین دی برای محافظت بدن در برابر عفونت تنفسی وبالا بردن سیستم ایمنی بدن ضروری است .اکنون محققان اسپانیایی آزمایشی را آغاز کرده اند تا ببینند آیا ویتامین Dمی تواند به درمان بیماری کرونا ویروس کمک کند یا خیر؟

محققان اظهار کرده اند ویتامین دی که قبلا به عنوان درمانی برای سل مورد بررسی قرار می‌گرفت، اکنون ممکن است بتواند به افراد در مقابله با ویروس کرونا کمک کند.

محققان دانشگاه گرانادا در حال انجام یک کارآزمایی هستند تا بررسی کنند که آیا دوز بالای ویتامین دی می تواند علائم خفیف بیماری کووید-۱۹ مانند سردرد ، تب و خستگی را درمان کند و از بدتر شدن حال بیماران جلوگیری کند یا خیر.

در آزمایش آنها ۲۰۰ بیمار ۴۰ تا ۷۰ ساله روزانه ۶۲۵ میکروگرم ویتامین دی دریافت خواهند کرد. این دوز بالاتر از مقدار مصرف روزانه در انگلیس است.مصرف روزانه در انگلیس ۱۰ میلی گرم می باشد. این کارآزمایی نشان می دهدکه  ویتامین D مانع پیشرفت کرونا ویروس می‌شود و می تواند به عنوان یک درمان در بیمارستان ها مورد استفاده قرار گیرد. با این حال ، برای تأیید یافته ها و دوز مورد نیاز برای تأثیر بر روی بیمار، مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داده بود که ویتامین دی  می تواند به جلوگیری از عفونت های حاد تنفسی ، به ویژه در افرادی که کمبود ویتامین D دارند ، کمک کند. مطالعه کالج ترینیتی دوبلین نیز نشان داده بود بزرگسالانی که مکمل های ویتامین D مصرف می کردند ۵۰ درصد کمتر از دیگران به عفونت های قفسه سینه مبتلا می‌شدند.