به نقل از وزارت صنعت معدن تجارت : وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان حدود ۴۰ شرکت استارت آپی وجود دارد حضور استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان سبب توسعه جهشی این بخش خواهد شد.

پس از بازدید از نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در گفتگو با خبرنگاران، بیان کرد: بسیاری از کالاهایی که در این نمایشگاه آورده شده است به کشورهای اروپایی صادرات می شود و نشانگر این است که سطح تکنولوژی، کیفیت و قیمت این کالاها قابل رقابت در بازارهای جهانی است.

ظرفیت تولید کاشی و سرامیک ۲ برابر مصرف کشور است
وی با اشاره به اینکه در بسیاری از رشته های صنعت ساختمان ظرفیت تولید مازاد نیز داریم، تصریح کرد: به عنوان نمونه ظرفیت تولید مان در کاشی و سرامیک دو برابر مصرف کشور است که این ظرفیت مازاد می تواند به سمت صادرات برای ارز آوری بیشتر سوق داده شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: این ظرفیت های خوب ایجاد شده هم در صنعت ساختمان در داخل کشور تاثیر خود را نشان می دهد و هم در صادرات این کالاها و خدمات فنی و مهندسی مرتبط تاثیر خود را دارد و شرکت های معتبر داخلی در کشورهای همسایه خود را در این حوزه نشان داده اند.

رحمانی با اعلام اینکه این تحریم ها با نوسانات ارزی که به وجود آورده توجیه صادرات را در این حوزه بیشتر کرده است، گفت: در حوزه واردات نیز گلوگاههایی که بوده شناسایی شده است و به سمت ساخت داخل می رویم چرا که در این حوزه دارای منابع خدادای هستیم.

وی ورود استارت آپ ها را سبب توسعه این صنعت دانست و بیان کرد: نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید که برگزار کردیم در واقع پیوند دانشگاه و شرکت های دانش بنیان با همه بخش های صنعت بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در همین نمایشگاه صنعت ساختمان نیز حدود ۴۰ شرکت استارت آپی وجود دارد حضور استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان سبب توسعه جهشی این بخش خواهد شد.

امسال یکی از محورهای هفت گانه برنامه های وزارت صمت موضوع فناوری و حضور شرکت های دانش بنیان در تولید است
رحمانی در ادامه افزایش سطح کیفی محصولات و تولید با داتش روز دنیا را از مزیت حضور استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان دانست و تصریح کرد: امسال یکی از محورهای هفت گانه برنامه های وزارت صمت موضوع فناوری و حضور شرکت های دانش بنیان در تولید است که در قالب چند برنامه با وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری پیگیری می کنیم.

گفتنی است که نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران روز یکشنبه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر راه و شهرسازی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد.