۱-باغ های تیوولی ،دانمارک

باغ های تیوولی در دانمارک، شهر کپنهاگ یکی از قدیمی‌ترین شهربازی‌ها در جهان به شمار می‌آید که پذیرای عاشقان هیجان از سال ۱۸۴۳ میلادی بوده است. ترن‌هوایی اصلی پارک، «روچبن» (Rutschebanen)، بهترین ترن‌هوایی این پارک است که از مسیر کوهستان و اطراف آن می‌گذرد.

 باغ‌ های تیوولی دانمارک

 

۲-یونیورسال استودیوز ،فلوریدا

دو شهربازی «یونیورسال استودیوز فلوریدا» (Universal Studios Florida) و «جزایر ماجراجویی یورنیورسال» (Universal’s Islands of Adventure)،  ترکیبی هیجان‌انگیز را با استفاده از شخصیت‌های به یاد ماندنی، از E.T گرفته تا سیمپسون‌ها، به‌ وجود آورده است.  بیشتر توجه پارک به‌ سمت شخصیت‌های هری پاتر جلب شده که در این راستا بخش «دنیای جادوگری هری پاتر» (Wizarding World of Harry Potter) را تأسیس کرده‌اند.

یونیورسال استودیوز فلوریدا

 

۳-دیزنی‌ لند توکیو، ژاپن

وقتی از دیزنی‌ لند توکیو، مشهورترین شهربازی ژاپن و سومین پارک مورد توجه جهان، صحبت می‌شود، هیچ مرز زبانی‌ای وجود ندارد. حالا دیزنی لند توکیو در ۳۳مین سال فعالیتش بسیاری از جاذبه‌های اصلی دنیا‌ی اصلی دیزنی را داراست؛ از دزدان دریایی کارائیب گرفته تا پیتر پن و نمایش‌های میکی و دوستان.

 دیزنی‌ لند توکیو

 

۴- پارک افتلینگ، هلند

«پارک افتلینگ» (Efteling Park) در هلند با تداعی اساطیر و افسانه‌های باستانی، هیجان مورد نیاز یک سالتان را تأمین خواهد کرد. بعد از تأسیس آن در سال ۱۹۵۳میلادی ، پارک افتلینگ با شش ترن‌هوایی عظیم در میان ۳۵ وسیله‌ی سواری، حدود ۴.۶ میلیون بازدیدکننده را هر ساله به خود جذب می‌کند. برای تجربه‌ی هیجان نهایی پارک به سراغ ترن‌هوایی «بارون ۱۹۸۹» بروید.

پارک افتلینگ در هلند

 

۵-بتو کاررو ورلد، برزیل

بزرگترین پارک برجسته‌ی آمریکای لاتین در برزیل، «بتو کاررو ورلد» (Beto Carrero World) با مساحت تقریبی ۳۵۰۰ هکتار خانواده‌ها و عاشقان هیجان را با محیطی رنگارنگ به سمت خود می‌کشاند. میهمانان با ورود به این پارک با ساختمان رنگارنگ «کاستلو داز ناسویس» (Castelo das Nações) روبه‌رو می‌شوند که غرفه‌ی بلیط‌فروشی و فروشگاه‌ها و کافه‌های مختلف را در خود جای داده است. پارک هفت منطقه‌ی مجزا با چهار ترن‌هوایی دارد یکی از آن‌ها رولر کوستری معلق با سرعت ۹۶٫۵ در ساعت است. به دلیل همکاری با استودیوی دریم‌ورکس و یونیورسال، طراحی نمایش مسابقه‌ی ماشین‌ها را از سری فیلم‌های «سریع و خشن» الهام گرفته‌اند.

بتو کاررو ورلد برزیل

 

۶- پارک یوروپا، آلمان

«پارک یوروپا» (Europa Park) بزرگترین شهربازی آلمان و دومین شهربازی مشهور اروپا بعد از دیزنی‌ لند پاریساست که جاذبه‌ای بین‌المللی با دوازده ترن‌هوایی و بخش‌های جهانی با تم‌های مختلف محسوب می‌شود. بیش از ۵٫۵ میلیون نفر عاشق که هیجان هستند سالیانه از دروازه‌های چهل ساله‌ی آن عبور می‌کنند تا محدودیت‌ سرعت و هیجان را پشت سربگذارند.

پارک یوروپا آلمان

 

۷- لوته ورلد، کره جنوبی

«لوته ورلد» (Lotte World)، بزرگترین مرکز سرگرمی در کره جنوبیو شهر سئول، مقصدی جالب‌ توجه است که شامل بزرگ‌ترین شهربازی فضای بسته و یک شهربازی روباز به نام «جزیره‌ی جادویی» (Magic Island) می‌شود. لوته ورلد مبلغ قابل‌توجهی برای ایجاد بعضی از جاذبه‌های مشهور دیزنی‌ لند سرمایه‌گذاری کرده که افراد مشتاق می‌توانند شباهت‌های بسیاری بین این دو شهربازی کشف کنند. برای شروع به سراغ «فاروز فیوری» (Pharaoh’s Fury) بروید که شباهت زیادی به «ماجراجویی ایندیانا جونز» (Indiana Jones) در دیزنی‌ لند دارد. حتی «ماجراهای سنباد» (Adventures of Sinbad) هم شبیه به قایق سواری «دزدان دریایی کارائیب» است.

لوته ورلد کره جنوبی

 

۸- دیزنی‌ لند، کالیفرنیا

مشهورترین موش جهان، یعنی میکی و دوستانش از سال ۱۹۵۵ تا کنون خیابان اصلی آمریکا در شهر آناهایم را به خود اختصاص داده‌اند. پارک اصلی که توسط والت دیزنی طراحی شده بود، به خوبی نوستالژی را با تکنولوژی روز ترکیب کرده است.

 

دیزنی‌ لند کالیفرنیا