۱-زایلیتول :

آبنبات ،آدامس ،خمیردندان و شیرینی ها با زایلیتول شیرین می شوند. این ماده باعث کاهش شدید فشار خون و نقص عملکرد کبد سگ می شود .

۲-الکل :

مصرف الکل در سگ ها ممکنه است باعث اسهال ،استفراغ، مشکلات حرکتی ،مشکلات تنفسی ،کما و حتی مرگ آنها همراه باشد.هر چه جثه ی سگ کوچک تر باشد تاثیر الکل شدیدتر و بیشتر است.

۳-سیر و پیاز :

سیر و پیاز را از سگ ها دور نگه دارید .شاید مقدار جزئی از آن برای بار اول مشکلی ایجاد نکند اما مصرف زیادش باعث مصمومیت سگ می شود.

۴-مواد کافئین دار :

مصرف کافئین در سگ ها می تواند منجر به مرگ آن ها شود .کاکائو ،شکلات،نوشابه، انواع قهوه  و نوشیدنی های انرژی زا را از دسترس سگ تان خارج کنید.

۵-نمک :

خوراکی های شور مانند چیپس برای سگ خوب نیست.مصرف زیاد نمک سگ را به سدت تشنه میکند .این امر باعث می شود که سگ تان به دفعات به سراغ آب برود و در نهایت دچار مسمومیت سدیومی شود.

۶- انگور و کشمش :

با خوردن انگور و کشمش ممکن است سگ دچار مشکل کلیوی شود .حتی مقدار کمی ار آن ها هم می تواند سگ را دچار بیماری کند.

۷-شکلات :

بیشتر افراد از مضر بودن شکلات برای سگ آگاه اند .انواع شکلات ،حتی شکلات سفید دارای تلوبرومینه است که برای سگ ها بسیار خطرناک است.شکلات ممکن است سگ ها را دچار اسهال،استفراغ،مشکلات قلبی ،رعشه،تشنج و مرگ کند.

۸-شیر و لبنیات :

شاید فکر کنید که خوردن بستنی در روز های گرم تابستان برای سگ تان خوب است اما این کار را نکنید ،شیر و دیگر محصولات لبنی سگ را دچار اسهال و مشکلات گوارشی خطرناکی می کند.