دبی گزارشی از پیشرفت مراحل ساخت یک نیروگاه برج خورشیدی ۱۰۰مگاواتی در پارک انرژی ۱۳.۶میلیارد دلاری خود منتشر کرده که ظرفیت تأمین برق در تمام طول شب را داراست.

اداره‌‌ی برق و آب دبی (DEWA) گزارشی از پیشرفت ساخت اولین برج‌‌های خورشیدی خود را به نمایش گذاشته ‌است. این پروژه‌‌ی ۱۰۰مگاواتی از انرژی خورشیدی متمرکز (CSP) برای حرارت دادن نمک مذاب در بالای برج نوری ۲۶۰متری خود استفاده خواهد کرد. گرمای نمک می‌تواند حتی برای مدت ۱۵ساعت پس از غروب خورشید نیز برای تولید برق به‌‌کار گرفته شود.

این نیروگاه بخشی از فاز چهارم پروژه‌‌ای است که در آن قرار است چندین فاز از نیروگاه‌‌های فتوولتائیک معمولی (PV) و دو تکنولوژی حرارتی خورشیدی مختلف ترکیب شوند. یک نیروگاه ۶۰۰مگاواتی از نوع متمرکزکننده‌‌های سهموی خطی پیش‌‌تر به این پروژه اضافه شده بود؛ در این تکنولوژی از آینه‌‌های سهموی برای متمرکز کردن تابش خورشیدی روی یک لوله‌‌ی جاذب حامل سیال استفاده می‌‌شود. ظرفیت نیروگاه فتوولتائیک نصب‌‌شده در این پروژه نیز ۲۵۰مگاوات است.

هزینه‌‌ی تولید برق نیروگاه برج خورشیدی دبی با مجموع ظرفیت ۷۰۰مگاوات معادل ۷.۳سنت در ازای هر کیلووات‌ساعت است که به‌‌نوبه‌‌ی خود پایین‌ترین هزینه‌‌ در جهان برای این کلاس از تکنولوژی محسوب می‌‌شود.