به استناد اخبار جدید، مراسم رونمایی از گوشی نوکیا ۹٫۱ PureView از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ به سه ماهه چهارم همین سال منتقل شده است.

نوکیا ۹ PureView کماکان قدرتمندترین گوشی نوکیا به شمار می رود، اما این گوشی بدون تردید بهترین و قدرتمندترین گوشی هوشمند موجود در بازار نیست (نوکیا ۹ پیور ویو معرفی شد؛ اولین گوشی هوشمند جهان با دوربین اصلی پنج گانه). از رونمایی این گوشی در هند تقریبا ۶ ماه گذشته است. به استناد گزارش ها، به زودی قرار است جایگزینی برای این گوشی به نام نوکیا ۹٫۱ PureView رونمایی و روانه بازار شود.

به استناد NokiaPowerUser، رونمایی از نوکیا ۹٫۱ PureView برای سه ماه سوم سال ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده بود؛ با این حال رونمایی از این گوشی اکنون به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ منتقل شده است.

گفته شده که این تاخیر در رونمایی به سبب حل نشدن برخی مشکلات خاص این گوشی در زمینه هایی از جمله دوربین آن به وجود آمده است. کاربران نوکیا امیدوارند این تاخیر موجب شود نارضایتی هایی که از دوربین نوکیا ۹ PureView وجود داشت، در این گوشی جدید برطرف شده باشد.
در رابطه با ویژگی های جدید این گوشی، گفته شده که کیفیت دوربین آن به طور خاص برای عکاسی و فیلم برداری در نور کم ارتقا یافته است. عملکرد این دوربین نیز به کمک یک پردازنده قوی تر و الگوریتم نرم افزاری بهتر، سریع تر شده است.

یکی دیگر از نکات ذکر شده درباره این گوشی آن است که طراحی آن احتمالا دستخوش تغییراتی اساسی شده و این گوشی مانند نوکیا X71 از یک صفحه نمایش دارای حفره دوربین برخوردار خواهد بود. همچنین گفته شده این گوشی احتمالا به چیپست اسنپ دراگون ۸۵۵ مجهز می شود، از سیستم عامل اندروید Q بهره می برد و از نسل پنجم تلفن همراه (۵G) نیز پشتیبانی می کند.