پرسپولیس که برای حضور پر قدرت در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا زودتر از تمامی تیم ها وارد بازار نقل و انتقالات شد، در همان شهریور ماه موفق به جذب ۷ بازیکن شد که این بازیکنان عصای دست یحیی گل محمدی در قطر بودند و سرخپوشان موفق شدند به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند.

پرسپولیسی ها که در هفته های پایانی فصل گذشته با جدایی علیرضا بیرانوند موافقت کردند، به دنبال جذب یک دروازه بان خوب بودند که در این راه، آنها موفق به جذب حامد لک سنگربان فصل گذشته ماشین سازی شدند. خریدی که در ابتدا به مذاق هواداران پرسپولیس خوش نیامد ولی عملکرد درخشان لک در رقابت های لیگ قهرمانان و کلین شیت های او، باعث تغییر نظر هواداران پرسپولیس شد و آنها جای خالی بیرانوند را حس نکردند.

عیسی آل کثیر دیگر خرید پرسپولیسی ها بود. بازیکنی که بخاطر ۳۱ ساله بودنش، هواداران پرسپولیس به خرید او نیز با دیده تردید نگاه می کردند ولی عیسی در رقابت های لیگ قهرمانان به حدی خوب و عالی کار کرد که یک تنه تیمش را تا دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پیش برد و تحسین رسانه های منطقه را نیز برانگیخت و شاید اگر آن تصمیم جنجالی کمیته انضباطی AFC مبنی بر محرومیت او نبود، آل کثیر می توانست برای کسب عنوان آقای گلی این رقابت ها با عبدالرزاق حمدالله دوئل کند.

 

وطنخواه: پرسپولیس بهترین بازی‌اش را در چند دهه اخیر انجام داد - ایرنا

احسان پهلوان و میلاد سرلک هافبک های فصل گذشته ذوب آهن و شهرخودرو نیز دیگر خرید های خوب گل محمدی بودند. آنها در میانه میدان به حدی خوب کار کردند که باعث نیمکت نشینی نوراللهی و کامیابی نیا در چند بازی شدند.

سعید آقایی مدافع چپ فصل گذشته سپاهان نیز از مهره های قابل اتکای پرسپولیس در آسیا بود. او عملکرد خوبی در این رقابت ها داشت به نحوی که باعث جدایی محمد نادری از پرسپولیس شد. علی شجاعی بازیکن فصل قبل نساجی که پنالتی صعود پرسپولیس به آسیا را وارد دروازه النصر کرد نیز دیگر خرید تابستانی پرسپولیس بود.

محمد شریفی و آرمان رمضانی دو خرید پرسپولیس از سایپا بودند. رمضانی پیش از شروع لیگ قهرمانان آسیا و شریفی نیز به تازگی به عضویت پرسپولیس درآمده اند. خبرهایی مبنی بر حضور فرشاد فرجی نیز در پرسپولیس شنیده می شود که فعلا در حد شایعه باقی مانده است.