طبق گزارش کاربران از نسخه بتای سیستم عامل هارمونی ۲.۰ این سیستم مبتنی بر اندروید ساخته شده و شباهت آن با اندروید بسیار بالا است.

به نظر می رسد نسخه بتای سیستم عامل هارمونی ۲.۰ شباهت بالایی با اندروید دارد. این شباهت را یکی از توسعه دهندگان اپلیکیشن متوجه شده بود. این فرد در هنگام ساخت اپلیکیشن ساده  Hello Worldبرای اندروید ۴.۴ کیت‌کت متوجه شد پیغام های ارسال شده بر روی هر دو سیستم عامل شبیه به هم هستند. در پیغام خطای اجرای اپ مورد نظر بر روی دیوایس می‌توان به این شباهت پی برد. زیرا مضمون پیغام در هر دو نسخه یکسان بوده و تنها کلمه اندروید با کلمه Harmony OS جایگزین شده است.

یک توسعه دهنده دیگر نیز در حال نصب اپلیکیشن روی یک دیوایس مجازی با استفاده از سیستم عامل هارمونی ۲.۰ با پیغامی مواجه شد که نشان می داد با کمک ابزار Android Debug Bridge امکان دسترسی به فایل های سیستمی هارمونی ۲ وجود خواهد دارد و پس از استخراج فایل های این سیستم عامل، از ساخت این سیستم عامل مبتنی بر فریم ورک اندروید مطمئن شد. البته هواوی پیش از این اعلام کرده بود که از پروژه متن باز اندروید در ساخت هارمونی الگو برداری کرده است. احتمال دارد نسخه های آینده این سیستم عامل، فریم‌ورک اختصاصی هواویمبتنی باشد.