میامی شهری است که در نوار ساحلی اقیانوس اطلس در جنوب شرقی ایالت فلوریدا آمریکا واقع شده‌ است. این شهر توریستی به شهر جادو مشهور می باشد همچنین بندر این شهر یکی از بزرگ‌ ترین و مهم ترین بنادر در آمریکا است.

میامی که در جنوب ایالت فلوریدا قرار دارد، در واقع دروازه‌‌ی ورود به دو بخش اِوِر گلِیدز و فلوریدا کیز به شمار می‌ رود. در میان شهر های آمریکا، میامی ازجمله شهر هایی است که پر شتاب‌ ترین نرخ پیشرفت را به خود می‌ بینند.

خط آسمان این شهر هم با سرعت رو به گسترش است تا از رقبایش یعنی شیکاگو و نیویورک عقب نماند. با توجه به اینکه بخش عظیمی از جمعیت ساکن این شهر از آمریکای جنوبی، مرکزی و جزایر کاراییب به میامی کوچ کرده‌اند، چندان جای شگفتی نیست که نوای موسیقی لاتین در این شهر طنین‌ انداز باشد.

درواقع میامی به یکی از مراکز کلاب دنیا تبدیل شده‌. فرهنگ کافه‌ نشینی در این شهر پر رنگ است و یکی از مشهور ترین کافه‌ های دنیا به نام جاده‌ی تنباکو در این شهر واقع است.

در هم‌ آمیختگی فرهنگی، در شهر میامی خود را در زمینه‌ های گوناگون نشان می‌ دهد. ازجمله در میراث یگانه خوراک‌ پزی‌ اش‌. این شهر زادگاه گونه‌‌ خاصی از پخت‌ و پز است که به آن سبک نوئِووُ لاتینو (لاتین نو) می‌ گویند.این شیوه تلفیقی است از سبک‌ های گوناگون آشپزی از کاراییبی، لاتین، آمریکایی تا اروپایی، البته با کمک تولیدات محلی. به این نوع آشپزی فلوریبن هم گفته می‌ شود.

miami

دیدنی های شهر میامی آمریکا

برج آزادی

ازجمله بنا های به یادماندنی این شهر برج آزادی است. برای مردمی که از سرزمین‌ های جنوب فلوریدا می‌ آیند این برج خاطره‌ی تلخی به همراه دارد. این بنا که زمانی یک دفتر روزنامه بود، بعد ها به مرکز پناهندگان کوبایی تبدیل شد.

اکنون در این ساختمان موزه‌ای برپاست که زندگی آن پناه‌ جویان را در آمریکا به تصویر می‌ کشد. نا گفته نماند که این ساختمان بسیار زیباست. برخلاف شایعه‌ای که مردم دوست دارند باور کنند، در این شهر گه‌ گاه باران هم می‌ بارد.

تفریحات خانوادگی

بهترین کار در روز های بارانی بازدید از موزه‌ هاست، مانند موزه‌ی علوم میامی و موزه کودکان میامی. از دیگر تفریحات خانوادگی می‌ توان به جزیره جنگل طوطی، آکواریوم دریایی و باغ‌ وحش میامی مترو اشاره کرد.

گفتنی است که میامی برای آن‌ هایی که در پی سفری با آسایش و آرامش هستند چندان مطلوب نیست. هدف از رفتن به ساحل شهر گویا بیش از آنکه حمام آفتاب باشد، دیدن و نشان دادن دیدنی‌ هاست.

گویا در شمار مدل‌ ها و بازیگران بالقوه، میامی چیزی از لس ‌آنجلس کم ندارد. خلاصه اینکه زندگی در میامی آنقدر خوش‌ رنگ‌ و آب و سرزنده است که نباید تجربه‌اش را از دست داد.

از دیگر دیدنی های جذاب این شهر می توان به بازی دلفین‌های میامی اشاره کرد. همچنین پالم بیچ که شهرستانی در ایالت فلوریدا می باشد.

برای اطلاع از دیدنی های شهر میامی امریکا درگاه رسمی این شهر اطلاعات مفیدی ارائه می کند که مراجعه به این درگاه مفید خواهد بود.

دیدار از صومعه کهن اسپانیایی و همچنین پارک ملی بیسکان. ساختمان‌های سبک آرت دِکو در ساحل میامی در ساوث بیچ. جالب است بدانید که سطح ارتفاع زمین در این شهر هیچ‌ کجا بیش از ۱۲ متر بالاتر از سطح دریا نیست.

miami

جمعیت: ۴۱۷۶۵۰ نفر.

بهترین فصل سفر: بهار، پائیز، زمستان. تابستان‌ هایش گرم و پر رطوبت است.